Сеча здорової людини в нормі – стерильна. Здебільшого, бактерії потрапляють в сечу під час її проходження через нижні відділи сечовивідних шляхів. У ній містяться такі речовини, як вуглеводи, сечовина та мінеральні солі. Вони вважаються необхідними для зростання мікроорганізмів.
Мікроорганізми, які проникають в мочу, розмножуються швидким темпом, у результаті чого виникає запальний процес в організмі. При підозрі на інфекцію сечовивідних шляхів (ІСШ) лікарі рекомендують провести бактеріологічне дослідження. Ціна такого дослідження на https://nikolab.com.ua/prices/ одна з найнижчих серед українських медичних лабораторій, а якість – стабільно найвища, яка обумовлюється кваліфікацією персоналу, швидкості проведення аналізу та стерильність забір-тестів і, звичайно ж, вартості.
Бактеріологічний аналіз сечі зазвичай проводять для діагностики і моніторингу сечі, а також для того, аби зробити оцінку ефективності лікування.
Як підготуватися до аналізу
До будь-якого лабораторного дослідження необхідно готуватися, а при бактеріологічному дослідженні сечі особливо ретельно, адже від правильної підготовки до аналізу залежатиме кінцевий результат та призначене лікування. Чоловікам необхідно:
- ретельно вимити теплою мильною водою статеві органи, відтягнуту крайню плоть;
- місце заднього проходу необхідно промити теплою (бажано кип’яченою) водою, а потім висушити сухою марлевою серветкою (зверніть увагу, аби вона була чистою);
- при сечовипусканні потрібно тримати крайню плоть відтягнутою, щоб запобігти забрудненню проби сечі мікроорганізмами зі шкіри.
Жінкам слід:
- розсунути статеві губи і ретельно протерти перед сечовипусканням вологим тампоном область сечівника;
- промежину та область заднього проходу потрібно промити теплою водою, а потім висушити чистою та сухою марлевою серветкою.
Існує безліч різних методів дослідження сечі, які виконують те чи інше завдання.
Методи попередньої оцінки наявності бактерій використовують для швидкого отримання інформації про наявність або відсутність мікроорганізмів у сечі, їх кількість (ступінь бактеріурії). Найбільш поширеними скринінговими методами є: мікроскопія осаду сечі, отримана при центрифугуванні, приготування мазка з нативної сечі та його фарбування за Грамом, різні біохімічні експрес-тести.
Аналізи виконуються досить швидко протягом кількох годин, проте при таких видах дослідження неможливо встановити вид мікроорганізму і, відповідно, визначити необхідні для лікування лікарські препарати.
Варто не ризикувати своїм здоров’ям і у разі відчутних відхилень відразу звертатися до лікаря і здати бакпосів сечі, за якими лікар поставить діагноз та визначить складність захворювання.