Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
У Житомирському медичному інституті пройде день відкритих дверей
У Житомирському медичному інституті пройде день відкритих дверей

Шановні абітурієнти та батьки, запрошуємо...

 • У Житомирському медичному інституті пройде день відкритих дверей
  У Житомирському медичному інституті пройде день відкритих дверей

  Шановні абітурієнти та батьки, запрошуємо...

 • Юрія Сарапійчука, якого раніше звільнили за сексистські висловлювання, знову обрали сектретарем Коро ...
  Юрія Сарапійчука, якого раніше звільнили за сексистські висловлювання, знову обрали сектретарем Коро ...

  Як стало відомо сайтові Житомир-Онлайн,...

 • У Бердичеві злодій привласнив чужу банківську картку та робив з неї інтернет-проплати
  У Бердичеві злодій привласнив чужу банківську картку та робив з неї інтернет-проплати

  - Людина(тварина), яка сьогодні знайшла...

 • Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?
  Які газети найбільше передплачують мешканці Житомирської області?

  З'явилися результати річної передплати обласних...

Новини
У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків

У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків

30 січня 2023
Сьогодні, 30 січня 2023-го року, о 14-й годині ,у Господарському суді Житомирської області розглядатиметься дуже важлива, показова і резонансна справа. Йдеться про повторний розгляд справи про передачу (очевидно незаконну) нерухомого майна будівель колишнього маєтку Терещенків у селищі Червоне.

Історія не така вже й давня, бо події розпочалися у 2001 році, коли три будівлі площею 4 461 квадратних метрів передали у розпорядження новоствореного жіночого монастиря, який діє під егідою Житомирської єпархії Української православної церкви. (звісно ж , московського патріархату). Питання про долю маєтку, який від 20-х років минулого століття зазнав масштабних пограбунків і велетенської пожежі, мало б вирішуватися на рівні державному. Хоча б тому, що приміщення маєтку Грохольських - Терещенків мають сякий – такий статус памятки архітектури місцевого значення.

У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків


Але до певного часу у приміщенні базувалося училище цукрового заводу. Не музейний чи туристичний обєкт, але ж все ж таки який –небуть нагляд за порядком тут був. Коли ж навчання для цукроварів на Житомирщині перестало бути актуальним, бо самого цукроваріння в області також не стало, то й приміщення маєтку, як то кажуть, звільнилося. Але тут на горизонті зявилися нові хазяї. І не хто – небуть, а діячі і служителі культу із Житомирської єпархії УПЦ. Зрозуміло, що просто так 4 тисячі «квадратів» площі ніхто нікому за «так» не віддає, але у Червоному диво таки сталося. Тодішнє керівництво Житомирської єпархії УПЦ на початку 2000-х років могло «випросити» у влади не 4 тисячі, а 6 чи навіть 10 тисяч метрів квадратних. При цьому справа і угоди укладалися так, що ніхто ні за що відповідальності не ніс.

У Житомирі йде боротьба за повернення державі колишнього маєтку Терещенків


Свято –Різдва Христового жіночий монастир Житомирської єпархії УПЦ, який оселився 21 рік тому у маєтку Терещенків, не мав навіть приблизних масштабів та обсягів своєї діяльності, яка потребувала б використання такої велетенської площі у 4 тис. квадратних метрів. Для монастиря достатньо було б навіть ста чи ста двадцяти метрів будь-якої площі. Але ж тут цілий маєток і комусь неабияк приглянулося це масштабне «гніздо» площею у 58 га чудової території. Упродовж усього цього 20-річного періоду до Червоного приїздили всілякі владні комісії, які складали акти про порушення, про самовільні перебудови.

Про самочинні заміни віконних отворів чи взагалі їх «закладання» цеглою. Уявіть собі, у маєтку, який був окрасою не лише Червоного, але й довколишньої округи на півсотні кілометрів, не виявилося хоча б номінального господаря, який би хоча б раз проконтролював (чи хоча б поцікавився) станом справді історичної споруди. Обласна влада безперечно знала про неоковирний стан справ у маєтку Терещенків, але з якихось причин нікому ні про що не нагадувала, не зобовязувала, а тим паче – не била на сполох. Таку ж позицію займала і місцева влада, яка пережила упродовж 2015 -2020 років цілу реформу із децентралізації.

Реформа реформою, а приміщення маєтку, як були без нагляду і в захланні, так у ньому й залишалися. Намагання навести лад і повернути маєток Терещенків до відома держави призвело до судового марафону, який з невідомих причин (здогадайтесь із яких?) завершувався нічим. Точніше так: монастир мав змогу і надалі «сидіти» у кількох кімнатках» величезного маєтку, який реально ніким не обслуговувався і «нікому не належав». І лише Верховний Суд України повернув справу на повторний розгляд до Господарського суду Житомирської області.

До речі, на засіданні 30 січня 2023 року на судове засідання до Житомира прибуде і Мішель Терещенко – прямий і добре відомий в Україні нащадок блискучих господарників кількох поколінь Терещенків.Невже присутність Терещенка не вплине хоча б символічно - знаково на рішення суду? Невже в Україні й досі ситуація із впорядкуванням і збереженням історичної спадщини та памятників архітектури залишатиметься на рівні варварів, що руйнували древній Рим?

При цьому якраз сьогодні ми захищаємо свою землю неймовірно великою ціною. І виключно для того, аби навести на ній порядок. Тому починати виконання такої грандіозної мети треба вже зараз! У залі суду!

На головну сторінку

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Новини