В Одесі волонтерів не пускають у приміщення Гончаренко центру, де ті працювали від початку повномасштабної війни
18 березня 2023
Приміщення волонтерського Гончаренко центру в Одесі захопили тітушки і не пускали всередину людей, які вже рік там допомагають фронту. З початку повномасштабного вторгнення центр працював як волонтерський хаб, об’єднуючи одеситів навколо підтримки ЗСУ. Тут плели маскувальні сітки для бригад, збирали допомогу армії і переселенцям.
Вже два дні волонтерів не пускають в центр. Охоронці приватної фірми з самого ранку заблокували приміщення зсередини і не пускають активістів навіть забрати сітки та речі. «Тітушки» погрожували двом депутатам Одеської міської ради Олегу Звягіну та Петру Обухову, які приїхали захистити волонтерів.
Наразі волонтери вимушені плести сітки прямо на вулиці перед будівлею.
Вже кілька тижнів Одеська обласна рада на чолі з Григорієм Діденком чинить тиск на Гончаренко центр та хоче виселити команду з орендованого приміщення і перездати його.
«Мені 75 років, я тут волонтерю вже рік, ріжу стрічки, плету, відправляємо сітки на всі напрямки. І що нас виганяють за те, що ми підтримуємо наші Збройні Сили?», — обурюється волонтерка.
Навіть під час повітряної тривоги невідомі люди, які представилися охоронцями, не пускають у приміщення людей, хоча там є облаштоване бомбосховище.
Засновник мережі, народний депутат Олексій Гончаренко обурений цією ситуацією. «Уявіть, волонтерам доводиться проривати кордон з тітушок. І це ми робимо для того, щоб плести сітки для ЗСУ під час повномасштабної війни. Ну це жах! І хто це робить — голова облради, депутат від Слуги народу Григорій Діденко та замоблради, депутат від ОПЗЖ Шкаровський, який називав Сили тероборони - «бандформуваннями». Це ганьба! Закликаю СБУ, Генпрокуратуру та всі силові органи звернути свою увагу на ситуацію в Одесі! Одеса під загрозою», — закликав Гончаренко.
Гончаренко центр — це мережа культурно-освітніх просторів у 16 областях України. З початку повномасштабного вторгнення центри перетворилися в тому числі на волонтерські хаби, де плетуть маскувальні сітки, збирають допомогу для ЗСУ та переселенців, а також продовжують безкоштовні освітні програми для всіх бажаючих.