Реклама
Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаЧи можна в Чехії викликати "швидку" для хворого та за що можна...

Чи можна в Чехії викликати \”швидку\” для хворого та за що можна заплатити 200 тис. крон

У Чехії заведено викликати швидку допомогу тільки в разі загрози життю. Лікар не зобов’язаний приходити до пацієнта, який, наприклад, повідомляє лише про високу температуру.

Питання про покриття страхового виклику швидкої допомоги залишаю відкритим. Як варіант у мене виникло розуміння того, що якщо швидка допомога визнає реальність загрози життю пацієнта, тоді виклик покриє страхова компанія. Якщо ж будуть сумніви, наскільки реальною є загроза життю і буде припущення, що пацієнт міг би вижити і без швидкої допомоги, тоді доведеться заплатити за тарифами, або заплатити за хибний виклик штраф.

Реклама

Вартість послуг залежить від типу виклику: 5000 крон – якщо швидка приїхала, зробила укол і поїхала; 10 000 крон – якщо швидка привезла пацієнта до лікарні; 15 000 крон – якщо пацієнту було надано допомогу на місці.

Штрафи за хибний виклик можуть бути від 25000 до 200 000 крон

Наприклад, немає смислу викликати швидку, якщо у вас (або у вашої дитини) піднялася температура під +40, якщо підскочив тиск і болить голова, якщо у людини жорсткий похмільний синдром і т.д. Викликають швидку лише з екстрених випадків. Іншими словами, якщо ви можете доїхати до лікарні на громадському/особистому транспорті чи таксі, то їдьте (хоч о 3 годині ранку). Якщо ж у людини трапився важкий випадок отруєння, втрата свідомості, зупинка дихання тощо, то швидка приїде протягом 5 хвилин і надасть усю необхідну допомогу.

Реклама
Читайте також
Передплата тижневика Субота
Реклама