Історія сучасних сигарет https://cig-poshta.in.ua/ru/shop/lm-ru/ та тютюнокуріння загалом почалася в Америці. Культивувати тютюн там почали приблизно у 1400 році до н. е. Місцеві громади вважали рослину здатною пов\’язувати людей з духами, тому використовували її для лікування та проведення різноманітних обрядів.
Для європейців тютюн відкрив Христофор Колумб. Під час своєї першої подорожі до Нового Світу в 1492 році він побачив, як індіанці кидають у вогонь дивну траву і вдихають цей дим. Повернувшись до Іспанії, Колумб привіз із собою кілька листків і насіння цієї рослини, після чого вона почала розповсюджуватися Європою.
Поширення тютюну Європою і світом
Європейці швидко полюбили тютюн, і незабаром він став одним із найпопулярніших товарів на всьому континенті. Спочатку жувальний і нюхальний тютюн використовували як ефективний засіб від багатьох хвороб. До речі, своє наукове ім\’я Nicotiania рослина отримала на честь Жана Ніко — посла Франції у Лісабоні, який у 1561 році надіслав тютюн своїй королеві, Катерині Медічі, порекомендувавши його як чудовий засіб від мігрені.
Курити тютюн першими почали португальці, які й поширили цей спосіб його вживання серед еліти різних країн. До Франції тютюн завезли приблизно у 1559 році, до Англії — у 1586 році. Наприкінці XVI століття він потрапив і до інших європейських держав, а згодом і до країн Азії.
Ритуали споживання тютюну підкреслювали соціальний статус людини. Аристократи дарували один одному розкішні курильні аксесуари — різноманітні трубки та мундштуки, ароматизатори, ящики для зберігання тютюнових сумішей тощо.
У XVII столітті тютюн уже був відомий у всьому світі, попит на нього постійно зростав, тож в Америці ним почали засаджувати величезні плантації. Тютюн почали вживати не лише представники еліти — промисловці активно впроваджували різноманітні маркетингові стратегії для просування своєї продукції, тож куріння швидко поширювалося серед усіх верств населення.
Популяризація сигарет
У XIX столітті тютюнова індустрія продовжувала активно розвиватися. У 1881 році Джеймс Альберт Бонсак запатентував першу машину для скручування сигарет, яка спричинила справжню революцію у тютюновій промисловості, адже до цього цигарки виробляли вручну. Завдяки автоматизації виробництва сигарет знизилася собівартість їхнього виробництва, внаслідок чого тютюнові вироби стали доступними для всіх прошарків суспільства.
Завдяки гучним рекламним кампаніям тютюнових підприємств сигарети стали справжнім символом сучасності та молодіжної культури XIX століття — вони асоціювалися з бунтарськими поглядами молоді. Куріння стало популярним і серед жінок, які таким чином кидали виклик гендерним стереотипам, що побутували у суспільстві.
Перша світова війна зробила куріння надзвичайно популярним серед військових — тютюн рекомендували як дієвий засіб для заспокоєння нервів і зняття напруги. Відомо, що під час війни великі тютюнові компанії безкоштовно надсилали зразки нових цигарок солдатам, що билися на передовій. Це призвело до значного збільшення споживання сигарет, і у 1920-х роках куріння стало поширеною звичкою як серед чоловіків, так і серед жінок.
Золотий час тютюнової промисловості припав на повоєнний період: наприкінці 1940-х і на початку 1950-х років сигарети були частиною іміджу багатьох зірок кінематографу та інших світових знаменитостей.
Сьогодні сигарети залишаються одним із найпопулярніших продуктів, що широко використовуються та продаються в усьому світі: численні статистичні дослідження показують, що тютюнову продукцію споживає близько 1,1 мільярда людей.
Інформація для тих, хто шукає офіційну тютюнову продукцію: інтернет-магазин Cig Poshta пропонує широкий асортимент сигарет за найвигіднішими цінами зі швидким безплатним доставленням по всій країні.