Свіжі новини
ГоловнаТоп-новиниНа Житомирщині триває збір ранніх зернових та зернобобових культур

На Житомирщині триває збір ранніх зернових та зернобобових культур

Умови війни створюють надзвичайні виклики для життя та господарської діяльності у Житомирській області. Незважаючи на це, аграрії області продовжують боротися за врожайні поля.

Про особливості роботи збору врожаю розповів виконавчий директор компанії “Galeks-Agro” Сергій Леонець.

«На цьому полі ми зібрали лише 80 тонн, але ми тільки сьогодні розпочали. Взагалі у нас засіяно шість з половиною тисяч гектарів. І все це ми, звичайно, плануємо зібрати, але є певні проблеми зі збором – це погодні умови, постійно йде дощ. І звичайно головне у сільському господарстві – це люди, бо без людей ця земля нічого не варта», — каже Сергій.

Підприємство спеціалізується на веденні органічного господарства. Тут вирощують та обробляють понад десяток органічних сільгоспкультур, серед яких спельта, соняшник, соя, кукурудза, гречка. Окрім рослинництва, компанія займається і органічним тваринництвом, та має два заводи, які переробляють молоко і м’ясо, а також цех, де виготовляють крупи, зокрема, пшеничну, ячну, вівсяну, гречану, пшеничне борошно, а також крупу та борошно зі спельти.

Попри труднощі, аграрії не лише збирають врожай, а й здійснюють його подальшу обробку та переробку. Це приклад того, як господарська активність може стати важливим чинником розвитку навіть у важкі часи.

У житті Житомирської області жнива в умовах війни є не лише сільськогосподарською діяльністю, а й символом стійкості, допитливості та спільної роботи.

Довідково. Зокрема триває збір ранніх зернових та зернобобових культур і станом на кінець липня аграрії області намолотили:

гороху — 85%, врожайність 24.1 ц/га, намолочено 4,1 тис. тонн;

ріпаку — 46,2%, врожайність 25,0 ц/га, намолочено 45,2 тис. тонн;

ячменю — 46,2%, врожайність 38,6 ц/га, намолочено 45,2 тис. тонн.

Також триває збір пшениці, якої намолочено 154,2 тис. тонн.

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img