2 листопада у Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва було людно. Саме тут відбувалася презентація нової книги поета Сергія Сіваченка – лауреата Літературних премій імені Василя Симоненка та Василя Юхимовича, переможця понад 20 мистецьких конкурсів різного рівня.
«ВІДСІЧ» – четверта поетична книга письменника з Хорошева. Це видання – ліричний коктейль, де пекучі бойові вірші розбавлені філософськими та пейзажними строфами. А загальна ідея збірки спонукає кожного вірити в неодмінну перемогу над рашизмом та доводять, що українці – незламна нація.
Головним організатором і модератором зустрічі була Євгенія Юрченко – поетка, членкиня Національної спілки письменників України. Саме вона озвучувала літературні здобутки Сергія Сіваченка, проводила з ним імпровізоване інтерв’ю та послідовно запрошувала до слова його творчих друзів. Про всі секрети співпраці з Сергієм присутніх ознайомили видавець книги Олександр Гембарський (він видав усі 4 книги автора) та земляк Павло Гусєв, який підготував аж 60 ілюстрацій до книги «Відсіч». До речі, цей художник 6 листопада в Житомирі в Домі української культури відкриватиме свою виставку картин «Незламна».
З народженням нової книги Сергія Сіваченка привітала голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь. Водночас презентація зібрала багатьох колег по перу хорошівського поета. На заході були присутні голова Житомирського обласного об\’єднання ВУТ «Просвіта» Святослав Васильчук, краєзнавець Геннадій Махорін, письменник, редактор журналу «Світло спілкування» Григорій Цимбалюк.
Авторським віршем-присвятою привітала автора «Відсічі» поетка, педагогиня Юлія Талько. До вітань долучився поет Олег Антонюк. А музичний супровід заходу ліг на плечі барда Юрія Іванця.
«Мета письменника в сьогоденні – не мовчати, – каже Сергій Сіваченко. – І величезні наклади книг не можуть бути самоціллю. Я точно розумію, що моя творчість важлива, коли вдова загиблого українського воїна телефонує мені та просить дозволу, щоб вибити мій вірш на пам’ятнику її чоловіку».
Наприкінці ж заходу Сергій Сіваченка відбулася незвична автограф-сесія, під час якої бажаючі отримували примірники «Відсічі», натомість залишали донати для підтримки ЗСУ. Зібрані кошти були відразу ж передані хорошівським волонтерам, які теж відвідали презентацію свого земляка.
Захід закінчився. Але здавалося, ніби в тиші бібліотечної зали ще продовжували звучати громові слова з презентованої книги:
Відсіч! Безжальна, мов каменепад!
А для рашиста – лютіша стократ!
Відсіч! Ми ладні лишень до такої!!!»