Видатному житомирянину, будівельнику знакових споруд міста, Володимиру Нікуліну сьогодні виповнилося б 92 роки.
Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці його донька Галина Нікуліна:
“Тато. Сьогодні виповнилося б 92… Так все змінилося за ці 2,5 роки! Сумую…“
Володи́мир Фе́дорович Ніку́лін (23 грудня 1931, м. Брянськ, Росія — 1 квітня 2021 м. Житомир, Україна) — громадський діяч та заслужений будівельник України. Почесний громадянин міста Житомир та ініціатор будівництва його знакових споруд. Депутат міської ради десяти скликань, член міськвиконкому упродовж 12 років. Ліквідатор аварії на ЧАЕС 1го ступеня. Дійсний член (академік) Інженерної академії України.
Нікулін В. Ф. ініціював створення більшості знакових споруд м. Житомир. Організував проектування, фінансування та будівництво обласної бібліотеки, літнього театру та підвісного пішохідного мосту в парку імені Юрія Гагаріна (зараз Шодуарівский парк), Чуднівського і Подільського мостів через р. Кам\’янка, був начальником штабу будівництва музично-драматичного театру. За його ініціативою в процесі будівництва перепроектували та побудували театр з залом на 950 місць, замість дозволеного Радою Міністрів СРСР на 600 місць, тощо. Крім планових, за ці роки він був ініціатором і організатором проектування, фінансування і будівництва багатьох позапланових об\’єктів. Це — адмінбудівля облвиконкому, навчальний корпус технікуму МОД, діагностичний центр та фармацевтичний коледж, будівля обласної друкарні тощо.
Без виділення цільових коштів, без розробленої та затвердженої технічної документації організував силами підприємств і організацій міста на громадських засадах будівництво Гідропарку, розташованого на лівому березі р. Тетерів.
Ініціатор і організатор позапланового будівництва без цільового фінансування будівлі філії КПІ. Тепер Державний університет «Житомирська політехніка» та першого в Україні автоматизованого бетонного заводу на вулиці Заводській.
Нікулін В. Ф. був ініціатором проведення свята на честь 1100-річчя від дня заснування міста Житомира. 14 років на громадських засадах очолював міську організацію Українського товариства з охорони природи.
Ініціатор, натхненник та безпосередній учасник будівництва музею Космонавтики імені С. П. Корольова. За його сприяння та участі музей отримав більшість унікальних музейних космічних експонатів, які і сьогодні становлять головну експозицію музею.