Мозаїки у житомирському парку є прикладом монументального мистецтва епохи модернізму.
Добити чи зберегти?
Ліва частина парку Шодуара має декілька яскравих мозаїчних фонтанів, які вже багато років не працюють. Всі вони збереглись по різному, але вцілому всі композиції мозаїк збережені в оригінальному вигляді.
Ці мозаїки є прикладом монументального мистецтва епохи модернізму, які не мають комуністичною чи радянської символіки.
Чи зберігати?
Так як це є роботи українських митців, то як приклад залишків мистецтва епохи модернізму ці роботи були б цікавими для збереження. Однак постає питання того, як саме зберегти ці роботи, адже вони не всі цілісні, і деякі з них потребують реставрації.
Тому єдиним варіантом на сьогодні є консервація всіх фонтанів та окремих фрагментів з метою запобігання руйнування та вандалізму.
Що ви думаєте про це?










