Свіжі новини
ГоловнаСвітПилові бурі дісталися навіть тих регіонів Землі, де раніше не спостерігалися: що...

Пилові бурі дісталися навіть тих регіонів Землі, де раніше не спостерігалися: що буде далі

Бурі із дрібним піском та пилом відбуваються все частіше і здатні охоплювати, навіть ті країни, де про них не чули. Згідно з матеріалом у британській The Telegraph, ця тенденція лише погіршуватиметься.

Пилові бурі дісталися навіть тих регіонів Землі, де раніше не спостерігалися: що буде далі

Так, наприклад за останні 20 років, піщані шторми почастішали у зоні Великих американських рівнин.

Також, вони нерідко відбуваються на Півдні і, навіть, Сході Європи, що впливає на різні аспекти життя місцевого населення. З цих причин, багато вчених та учасників ООН намагаються пояснити цей феномен. Тим часом, щоб відволіктися від новин, можна запустити ігрові автомати Україна на гроші або безкоштовно, у будь-яку годину доби.

Як вчені пояснюють пилові бурі та, що пропонується для їхнього подолання

Цього року, 1 та 24 квітня, піщані бурі з Сахари дісталися й до України. Останній випадок спричинив, навіть так звані “брудні дощі” у Херсонській, Київській, Миколаївській, Одеській, Черкаській та інших областях країни. Згідно з поясненнями вчених, на зростання кількості подібних явищ впливають такі фактори:

    • Вирубка лісів та загальна зміна кліматичних умов;
    • Ерозія ґрунту та надмірний випас худоби;
    • Висихання природних водоймищ через відповідну людську діяльність тощо.

Щодо боротьби з пилом, який доходить до несподіваних регіонів планети, ООН пропонує кілька дієвих заходів. Це відновлення: земельних, водних та рослинних ресурсів. Зокрема, у Китаї з 1978 року розпочався масштабний проєкт з висадки дерев. Цікаво, що до 2050 року, цей азійський регіон бажає встигнути посадити 100 млрд дерев. 

Яким чином пісок з Сахари дістається європейських держав

Щорічно, африканська пустеля “витрачає” приблизно 60 – 200 млн тонн пилу. І, хоча більшість дрібного мінерального пилу швидко осідає, інколи він дістається до країн ЄС, Латинської Америки та, навіть США. Щобільше, згідно зі статтею в EGUsphere, яку виклали іспанські вчені, інтенсивність таких штормів подвоїлася з 2020 – 2022 років. 

Як каже українська синоптикиня Наталія Птуха, пил є дрібнодисперсним та зосередженим вище, ніж мешкають люди. Тому, якщо він осідає з дощем, це хіба що створює незручності, наприклад через зовнішні забруднення автівок. Гірше, якщо пилова буря відбувається під час сухої погоди. 

Особливо, берегтися потрібно людям, що мають проблеми з верхніми дихальними шляхами, алергічні кон\’юнктивіти або риніти. У цих випадках, під час бурі, варто носити з собою будь-які зручні засоби захисту. Наприклад, це спеціальні маски, респіратори, назальні фільтри, окуляри тощо. 

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img