Ефективність навчального процесу в умовах цифровізації досягається за умови наявності достатньо потужної техніки для виконання різнопланових завдань. Вибираючи ноутбуки для навчання, варто фокусуватися не лише на компактності та ергономіці, але також на функціональності. Такі базові сценарії використання лептопа, як підготовка доповіді чи створення презентації, не мають ставати для студента чимось надскладним. Про особливості вибору навчального девайса говоримо далі.
Ключові характеристики ноутбука для навчання
Ноутбук для студентських справ необхідно вибирати з огляду на ті ж характеристики, що й для лептопа, призначеного для будь-якої іншої діяльності. Однак варто враховувати особливості саме у сфері навчання. За таких умов підібрати оптимальний девайс буде нескладно. Особливе значення мають такі параметри:
- Процесор. Що складнішим буде навчальний процес, то потужнішим має бути процесор ноутбука. Якщо спеціальність пов’язана з проєктуванням чи програмуванням, які потребують вимогливих програм, то варто розглянути лептопи з процесорами від AMD або Ryzen не пізніше 8-го покоління. З іншого боку, для друкування матеріалів чи пошуку інформації надпотужні компоненти не потрібні.
- Обсяг оперативної пам’яті. Від наявного обсягу ОЗП залежить кількість процесів, які можуть бути запущені одночасно. Під час сесії, коли потрібно обробляти інформацію з безлічі джерел, зниження продуктивності ноутбука буде вкрай небажаним. Щоб комфортно почуватися в періоди, коли потрібна максимальна мультизадачність, варто вибирати девайси з обсягом оперативної пам’яті мінімум у 8 ГБ.
- Автономність. Час, який ноутбук може працювати без потреби в заряджанні акумулятора, визначає спектр можливостей у навчанні. Наприклад, якщо у кімнаті занадто шумно, студент може піти попрацювати до парку чи кав’ярні. Оптимальний показник автономності для комфорту користувача варіюється в межах 6–8 годин.
Якщо вибрана спеціальність не потребує використання специфічних програм для вузької категорії спеціалістів, критеріїв, наведених вище, може бути цілком достатньо.
Додаткові особливості, які варто брати до уваги
Важливою характеристикою ноутбука також є велика кількість інтерфейсів для підключення. За допомогою USB Type A можна під’єднувати зовнішні накопичувачі та маніпулятори. Також сучасні умови навчання потребують наявності HDMI-інтерфейсу. Він потрібен для підключення до зовнішніх моніторів і проєкторів.
Не менш важливою є наявність Bluetooth-модуля. Він дозволить підключати бездротові мишки, навушники та обмінюватись інформацією з носіями. В окремих випадках можливості, які відкриває наявність Bluetooth-модуля, може бути дуже корисною.
На ті випадки, коли навчання переноситься з офлайну в онлайн, потрібно також, щоб ноутбук мав вбудовану вебкамеру з роздільною здатністю не нижче за HD. Коли лекція проводиться у форматі відеоконференції, якісна вебкамера дасть змогу залишатися на зв’язку з викладачем та однокурсниками та не пропустити нічого важливого.