Китай не братиме участі в мирному саміті України у Швейцарії через відсутність представників Російської Федерації.
Китайська влада відхилила запрошення, оскільки не було виконано необхідних для цього умов, пише агентство Reuters. За інформацією видання, відмова пов\’язана з відсутністю російської делегації на заході.
“Китай підтвердив, що не братиме участь у мирній конференції щодо України, яка наступного місяця відбудеться у Швейцарії, повідомили чотири джерела, які мають безпосередню інформацію про це”, – йдеться у публікації
Серед умов для участі Китаю у швейцарській конференції було визнання форуму як Україною, так і Росією.
Пекін наполягав на рівноправній участі обох країн у заході.
“Цього тижня Китай поінформував дипломатів про те, що умови, яких не було виконано, включають те, що конференція повинна бути визнана як Росією, так і Україною, має бути рівноправна участь усіх сторін і повинно відбутись чесне обговорення всіх пропозицій”, – повідомило одне з джерел.
Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров у четвер припустив, що Китай може організувати мирну конференцію, в якій могли б узяти участь РФ і Україна.