Депутату Житомирської міськради — керівнику комунального підприємства, якого раніше підозрювали в організації схеми із привласнення 1 мільйона 400 тисяч гривень з бюджету громади Житомира, повідомили про перекваліфікацію підозри. Наразі у цій справі він проходить як організатор злочинного угруповання. Загалом підозри оголосили 5 причетним, одного із яких розшукують.
Про це розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.
З її слів, за даними слідства, злочинне угруповання створив керівник комунального підприємства та депутат міськради, залучивши трьох своїх підлеглих та друга-підприємця, який працював у стоматології — як “підрядника”.
“Для реалізації злочинної схеми вони оголосили тендер на прибирання і вивезення побутового сміття у місті. Самі ж підготували “правильну” документацію, зазначивши неправдиву інформацію про наявність у підрядника спецтехніки та відповідних фахівців. Насправді, за розпорядженням керівника-депутата, усі роботи виконували працівники комунального підприємства. Спільники підробили офіційні документи про виконання підставним підрядником робіт та перерахували йому понад 600 тисяч гривень, які з банківського рахунку персонально зняв сам організатор злочинного угруповання”, — сказала Тетяна Гоша.
У ході розслідування справи також з\’ясувалося, що за аналогічною схемою підозрювані уклали договір від імені цього ж “бізнесмена” з іншим комунальним підприємством — на прибирання міських тротуарів.
“Для підмітання тротуарів винаймали разових працівників, до офіційних документів вносили неправдиві відомості, а перераховані підставному підряднику гроші отримував організатор схеми. У такий спосіб підозрювані заволоділи понад 800 тисячами гривень. Загалом із квітня по вересень 2022 року представники організованої злочинної групи заволоділи сумою у понад 1 мільйон 400 тисяч гривень”, — розповіла речниця обласної прокуратури.
12 січня ми розповідали, що чинного депутата Житомирської міськради — керівника комунального підприємства та його двох підлеглих підозрюють у розкраданні великої суми грошей із міського бюджету. Їм інкримінували заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, а також складання та використання підроблених офіційних документів, вчинені повторно, та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки. За місцем проживання, а авто та у службових кабінетах провели обшуки.
Наразі керівник комунального підприємства відсторонений від займаної посади. Також накладено арешт на вилучені під час обшуку майже 500 тисяч гривень у різних національних валютах, 2 земельні ділянки, квартиру, частину будинку, 3 автомобілі, мотоцикл та частку у статутному капіталі.
Підприємця, який є також підозрюваним у цій справі, оголосили у розшук.
Підозрюваний депутат Житомирської міськради — керівник комунального підприємства сказав, що коментувати дії прокуратури та інших правоохоронних органів щодо перекваліфікації статті, за якою йому оголосили підозру, не буде. Свою думку він озвучить у суді.