Популяцію унікальної орхідеї любки нажаль буде знищено, бо земля під Житомиром розпайована.
“КЕКЦ під Житомиром біля села Давидівка дослідів популяцію унікальної орхідеї любки. Нажаль вона буде знищена бо земля розпайована
Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) під Житомиром біля села Давидівка дослідів популяцію унікальної орхідеї любки. Це місце показали нам любителі природи з Житомира Оля та Сергій Солоненко.
У молодому березовому лісі на площаді 1 га ми знайшли біля 100 любок.
Шукати дикі орхідеї в лісі-таке ж захоплююче заняття як шукати квітку папороті. Ці легкі, світлі, витончені та граціозні створіння-справжні ельфи лісу.
Орхідеї-квіти неземні. Ангели у ранковій росі. Коли око вперше бачить любку-задаєшся собі відразу питанням-невже таке диво буває? І невже воно живе?
Але створити тут пам, ятку природи ми не зможемо, бо земля розпайована. Мабуть тут будуть будувати котеджі та любку знищать.
Друзі, якщо ви знаєте де в Київської,Житомирської, Черкаської , Чернигівської та Полтавської областях ростут ці любки- повідомьте нас. Ми будемо там для іх охорони створювати заповідну зону”, – повідомив у соцмережі фейсбук Київський еколого-культурний центр
Довідка: Любка дволиста, широт парлист — багаторічна рослина родини зозулинцевих. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Харчова, лікарська та декоративна культура.