Невгамовна липнева спека змушує людей ховатися в тінь. А тим, кому невідкладно треба пересуватися вулицями Житомира при +35 за Цельсієм, як кажуть, не позаздриш.
У цьому випадку немає ідеї краще, аніж випити склянку живого прохолодного квасу, розлитого прямо з бочки.
На жаль, торгувати хлібним квасом, як раніше, з великих бочок санітарні служби заборонили, ніби через те, що там швидко розвиваються шкідливі бактерії.
Отож, дешевого хлібного квасу із бочки тепер на вулицях міст вже не побачиш. Натомість його замінив квас у кегах, експерти стверджують, що він безпечний для вживання.
Зараз здебільшого на вулицях обласного центру продається так званий живий квас «Арсеніївський» – натуральний хлібний квас, отриманий в результаті природного бродіння, непастеризований і, на відміну від інших, не насичений штучно вуглекислим газом.
У центрі Житомира відкрито з десяток локацій з продажу цього прохолодного продукту, найбільше – довкола Житнього ринку. Однак, якихось черг біля кіосків з продажу квасу не було помічено. Покупців мабуть відштовхує завелика ціна: 50 – 60 гривень за літр.
– Мені більше подобався бочковий квас, – каже перехожий Валерій, – бо він був дешевшим, прохолоднішим і смачнішим. Чому його заборонили? Раніше містяни в спеку випивали десятки бочок і ніхто не вмер. Бочковий – був дійсно натуральним, а зараз підсовують всяку «хімію», тому його люди й не купують, – переконує Валерій.