Реклама
Свіжі новини
ГоловнаБердичівське шосе у Житомирі. РЕТРОФОТО

Бердичівське шосе у Житомирі. РЕТРОФОТО

Шосе з Житомира до Бердичова було збудовано у 1882 році.Шосе з Житомира до Бердичова було збудовано у 1882 році. Але вже 1885 року його закрили, як сказано в архівному документі, «внаслідок досконалої змученості» . Відремонтували шосе у 1887 році силами ув\’язнених житомирської в\’язниці. Цією дорогою курсували диліжанси Житомир – Бердичів. 1980 року шосе було капітально реконструйовано з організацією чотирирядного руху.

Реклама

Перший дерев\’яний Бердичівський міст через річку Тетерів збудували 1877 року. На початку 1900-х років його замінили на металевий міст із збірних конструкцій на заклепках за проектом архітектора та інженера П.А. Штейн. Його ми бачимо на цій фотографії. Невеликий дерев\’яний місток на передньому плані проходить через яр. Під час Другої світової війни металевий міст був сильно пошкоджений і замість нього на існуючих опорах збудували тимчасовий дерев\’яний міст, а потім – вузький залізобетонний. Перед Олімпіадою-80, коли через цей міст мали пронести Олімпійський вогонь, його замінили на новий широкий міст із збірних залізобетонних конструкцій.

Борис Дубман

Реклама
Фотографія на поштовій листівці початку ХХ ст.

Читайте також
Передплата тижневика Субота
Реклама