Під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури двом мешканцям Бердичева повідомлено про підозру у вимаганні майна з погрозами насильства та розголошенням конфіденційної інформації, вчиненому за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).
За інформацією слідства, організатором злочину став 41-річний житель Бердичева, який раніше вже був засуджений за шахрайство, а нині також є фігурантом судового розгляду за крадіжку. Цього разу, за версією правоохоронців, він разом зі своїм 39-річним знайомим вимагав від цивільної дружини військовослужбовця ЗСУ 50 тис. грн.
Інцидент розпочався у вересні, коли підозрювані змусили потерпілу призначити зустріч, на якій вимагали кошти за вигаданий борг. Коли жінка заперечила його існування, їй пригрозили фізичною розправою та шантажували розголошенням особистої інформації. Перебуваючи під тиском, жінка здала ноутбук у ломбард, щоб передати частину суми. Пізніше вона ще раз передала 5 тис. грн, однак зловмисники продовжили вимагати решту суми, встановивши термін сплати та погрожуючи у разі звернення до правоохоронців.

29 жовтня правоохоронці затримали підозрюваних на гарячому, коли вони отримували чергову суму в розмірі 10 тис. грн. Сьогодні суд обрав для обох запобіжний захід — тримання під вартою без права на заставу.
Досудове розслідування проводить ГУНП Житомирської області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань Нацполіції України. Згідно з ч. 4 ст. 189 КК України, підозрюваним загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що згідно зі ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у скоєнні злочину, доки її провину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.





