Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяВ закладах освіти Житомирщини стали менше спілкуватися українською

В закладах освіти Житомирщини стали менше спілкуватися українською

На Житомирщині школярі стали частіше споживати україномовний контент в інтернеті, але в позаурочний час у навчальних закладах рівень спілкування українською знизився. Такі результати моніторингу в закладах освіти області оприлюднив начальник управління Державної служби якості освіти в Житомирській області Олексій Редько в ефірі Українського радіо Житомир.

Моніторинг проводила Державна служба якості освіти України разом з Уповноваженим із захисту державної мови у 2023-24 роках. Опитування охопило 1295 учасників освітнього процесу, серед яких було 201 педагог, 225 учнів і 869 батьків. Дослідження аналізувало питання використання державної мови під час навчання, неформального спілкування, споживання медіаконтенту, а також мовної стійкості й самостійної оцінки рівня володіння українською мовою.

Загальні результати свідчать, що учні Житомирщини, хоча й частіше споживають україномовний контент онлайн, у школах менш активно використовують українську поза уроками.

Отже, кількість учнів, які споживають онлайн-контент виключно українською мовою, зросла на 24% порівняно з 2022 роком. Частка тих, хто віддає перевагу російськомовному контенту, зменшилася на 3%. Однак поза уроками українську мову у неформальних умовах використовують менше: вдома переважно спілкуються українською 37% учнів (проти 41% у 2022 році), а в колі друзів — 33% (проти 39% у попередньому році). Серед педагогів поза межами школи українською спілкуються 77%, що на 3% менше, ніж торік.

Редько додав, що для подолання цих тенденцій вже розроблено рекомендації щодо підтримки української мови в освітніх закладах. У співпраці з громадською організацією “Спільна мова” планується додатковий аналіз мовної ситуації в дитсадках і школах Житомирщини, зокрема в Житомирі, Коростишеві та Звягелі. Результати цих досліджень допоможуть визначити кроки для покращення використання державної мови від дошкільної освіти до університетів.

Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img