Свіжі новини
ГоловнаСвітМонако. ФОТО

Монако. ФОТО

Хоча Князівство Монако і широко відоме своїми чудовими балами, розкішними яхтами в порту, величними палацами і чудовими ресторанами, за блискучим фасадом воно приховує багату історію. На цій території всього в два квадратних кілометри зберігається безліч секретів і цікавих фактів, які ми розкриємо вам сьогодні.

Офіційний порядок престолонаслідування закріплює перевагу спадкоємця чоловічої статі

У світі королівських традицій Монако дотримується принципу першості спадкоємця чоловічої статі, закріпленому в Конституції країни.

Це правило зумовило сходження на трон Князя Альбера II, який, будучи молодшим братом Принцеси Кароліни, проте став правителем після смерті Князя Реньє III. Така ж доля чекає і на його сина, Спадкоємного принца Жака, який посідає перше місце в черзі на трон, незважаючи на те, що він на кілька хвилин молодший за свою сестру, Принцесу Габріеллу. До слова сказати, аналогічна ситуація склалася і з Князем Реньє III, молодшим братом Принцеси Антуанетти.

Чи знаєте ви? Національний день Монако, також відомий як День Князя, традиційно змінюється залежно від правлячого монарха. Сьогодні його відзначають 19 листопада: ця дата була обрана Князем Реньє III на честь його небесного покровителя і дня його сходження на престол. На знак поваги до батька Князь Альбер II зберіг цю дату.

Монте-Карло зобов’язане своєю появою…жінці

    Чи знаєте ви, хто такі Франсуа і Марі Блан (François et Marie Blanc)? Вони приїхали в Монако з Гамбурга 1863 року, зустріли Князя Карла III і раз і назавжди закохалися в Князівство. Останнє переживало неабиякі труднощі через втрату Ментона і його цитрусових. Так, Франсуа і Марі Блан вирішили зробити Монако туристичним напрямком, рівних якому на той час не було.

    Франсуа взяв на себе фінансовий бік справи, тоді як Марі втілювала в життя свої творчі та сміливі задуми. Hôtel de Paris, Café Divan (яке в майбутньому перетвориться на Café de Paris) і Опера, на відкритті якої сяяла сама Сара Бернар – все це було її заслугою. Спочатку її вибір найкращих матеріалів викликав у багатьох подив, але незабаром вона довела, що мала рацію. Монте-Карло, названий на честь Князя Карла III, досі вважається світовим символом розкоші та престижу.

    Монако – не тільки «рай для багатіїв»

    Завдяки знаменитому Казино, фешенебельним готелям і вишуканим ресторанам Монте-Карло давно стало синонімом розкоші. Однак, всупереч стереотипам, що склалися, Князівство доступне і звичайним туристам.

    Наприклад, безліч місцевих закладів відкриті для відвідування абсолютно безкоштовно. Завдяки скромним розмірам країни пересуватися можна пішки або на автобусі за дуже помірними цінами.

    Монако було і залишається невеликим анклавом. Охочі заощадити можуть вибрати житло в сусідніх містах, де пропонується широкий вибір готелів і орендованих квартир на будь-який бюджет.

    Чи знаєте ви? У Монако особливу увагу приділяють захисту інтересів і добробуту громадян. Завдяки політиці «національного пріоритету» монегаски мають доступ до державного житла за привабливими цінами та отримують пріоритет при працевлаштуванні. Діти громадян автоматично мають право на місце в дитячому садочку, в той час як діти іноземців приймаються за наявності вільних місць. Громадяни та жителі карликової держави також користуються правом на безкоштовне медичне обслуговування. Іноземні громадяни, які не проживають і не працюють у Монако, мають безоплатний доступ лише до екстреної медичної допомоги.

    У Монако найвища у світі концентрація багатих людей у світі

    Зі своїми 37,000 жителями, з яких 12,000 – мільйонери, а також безліч мільярдерів, Монако справедливо вважається місцем з найвищою концентрацією багатих людей у світі. Приголомшлива статистика свідчить, що кожен 39-й житель Князівства є володарем значних статків.

    Це не дивно: казкові пейзажі, високий рівень безпеки, сприятлива податкова політика перетворюють Монако на магніт для надзаможних людей (UHNWI). Це по-справжньому багаті люди, чиї інвестовані активи, не включно з нерухомістю, становлять не менше 30 мільярдів доларів США, що еквівалентно приблизно 25 мільярдам євро.

    Серед знаменитих резидентів Монако значаться засновник авіакомпанії easyJet сер Стеліос Хаджі-Іоанну (Sir Stelios Haji-Ioannou), засновник Billionaire Group і колишній директор команди «Формули-1» Benetton Флавіо Бріаторе (Flavio Briatore), голова ради директорів хімічного холдингу Ineos і власник футбольного клубу «Ніцца» Джим Реткліфф (Jim Ratcliffe), співзасновниця дизайнерського бюро Green and Mingarelli Design Христина Грін (Christina Green) і співзасновниця кіновиробничої компанії AMBI Group леді Моніка Бакарді (Lady Monika Bacardi).

    Монако – оаза безпеки та довголіття

    Одна з ключових переваг Князівства Монако – його високий рівень безпеки, який робить його одним із найзахищеніших місць на землі. Підтвердженням тому служать дані, які щорічно публікує Служба державної безпеки.

    За статистикою за період з 2019 по 2022 рік, відзначено зниження загального рівня злочинності на 9%, а вуличної злочинності – на цілих 34%.

    Ще одна гордість Монако – його високоякісна система охорони здоров’я, до якої відносяться такі медичні установи, як Госпіталь Княгині Грейс, Кардіоторакальний центр, інститут спортивної медицини IM2S і багато інших клінік. Князівство також посідає лідируючі позиції у світовому рейтингу за тривалістю життя. Згідно з даними незалежної статистичної організації The World Factbook, середня тривалість життя в Монако становить 89 років, що значно перевищує середній показник у Франції – 82 роки.

    Залиште свій коментар
    Читайте також
    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_img
    spot_img