З’явилися подробиці законопроєкту №12086, який зобов’язує школярів і вчителів спілкуватися під час перерв українською.
Подробиці наводить «Судово-юридична газета».
Документ вводить до закону «Про освіту» поняття «україномовного середовища» і зобов’язує всіх працівників закладів освіти, а також школярів та їхніх батьків його «створювати» та підтримувати.
Зокрема, робити зауваження дітям, які розмовляють російською.
«Що це означає для вчителів? Не переходити на російську на перервах, у їдальні, у приватному спілкуванні на території школи – адже ви все ще на робочому місці. Також вчителі та директори можуть проводити просвітницькі заходи, закликати учнів спілкуватися українською і робити зауваження, коли чують російську в дітей. Що це означає для батьків? Батьки учнів зобов’язані залучатися до створення та підтримки в закладі освіти україномовного середовища», – вказала народна депутатка Наталя Піпа, авторка законопроєкту.
Також Кабінет міністрів і центральні органи виконавчої влади зобов’язані будуть розробити систему вимірювання «мовленнєвих компетенцій» дітей.





