Торік його можна було купити на третину дешевше. Зараз за кілограм якісного пшеничного борошна треба заплатити щонайменше 25 гривень. Хоча зазвичай раніше восени ціни на перероблене зерно і крупи навіть трохи падали. Цієї ж осені дещо подешевшала тільки гречка, але, мабуть, не надовго.
Експерти продовольчого ринку пояснюють, що дана ситуація здебільшого зумовлена досить суттєвим зростанням цін на сировину для переробки та складнощами із закупівлею якісної зернової продукції через нестачу пропозицій на ринку. Проте більш суттєве зростання цін стримують невисокий попит покупців та досить суттєві накопичення даного продукту у більшості виробників.
З іншого боку, в магазинах і маркетах Житомира борошна є вдосталь, на Житньому ринку теж вибір не малий. Інша справа, що житомирських виробників майже не помітно. Раніше, один лише Черняхівський мелькомбінат міг забезпечити високоякісним борошном і комбікормами переважну більшість потреб нашої області. Майже у кожному КХП (комбінати хлібопродуктів) працювали невеликі та середні млини і борошномельні установки. А крупорушки були мало не в кожному селі, на півдні Житомирщини. Нині ж високотехнологічні борошномельні підприємства в області можна, як кажуть, на пальцях порахувати.
Старожили памʼятають, що років з 20 тому «черняхівська мука» була в Житомирі не лише якісною, але й найдешевшою. Зараз зернопереробний гігант у Черняхові майже не працює, щоправда виробництво і переробку зерна налагодили у Бердичеві, а круп – в Озерянці, що в Житомирському районі. Це невеликі обсяги, але добре те, що борошномельне виробництво в області ще збереглося і на деяких рекламних буклетах, і цінниках його можна побачити.
Зрозуміло, якщо дорожчає борошно, то здорожчає і хліб.
Володимир Суботенко