Свіжі новини
ГоловнаПолітикаТрамп заявив про готовність повернути Панамський канал

Трамп заявив про готовність повернути Панамський канал

Новообраний президент США Дональд Трамп, який запропонував Канаді увійти до складу США, тепер заявив претензії на Панамський канал.

Про це він написав у своїй соціальній мережі Truth Social.

Він дорікнув Панамі в занадто широкій співпраці з Китаєм і в тому, що вона стягує з американських суден надмірні мита.

Трамп вважає, що після передачі каналу Панамі при президенті Картері «керувати ним повинна була виключно Панама, а не Китай або будь-хто інший. Так само Панамі не було дозволено стягувати зі Сполучених Штатів, їхніх ВМС і корпорацій, які ведуть бізнес у нашій країні, непомірні ціни і тарифи на прохід».

«Ми ніколи не дозволимо йому (каналу – Ред.) потрапити в чужі руки! Він був відданий не для чиєїсь вигоди, а просто на знак співпраці з нами і Панамою. Якщо принципи, як моральні, так і юридичні, цього великодушного жесту дарування не будуть дотримані, то ми зажадаємо, щоб Панамський канал був повернутий нам повністю і без питань», – написав обраний президент США.

Він назвав канал «життєво важливим національним активом для Сполучених Штатів через його критичну роль для економіки і національної безпеки Америки».

Залиште свій коментар
Читайте також