Свіжі новини
ГоловнаПодіїРозповсюдження метапневмовіруса в Україні — яка ситуація на Житомирщині

Розповсюдження метапневмовіруса в Україні — яка ситуація на Житомирщині

В Україні зареєстрували 14 випадків захворювання на метапневмовірус. Такі дані опублікував Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України 5 січня 2025 року. Суспільне дізнавалося, яка ситуація на Житомирщині, чому ця недуга може бути небезпечною та як не захворіти.

За словами завідувачки інфекційного відділення Житомирської міської лікарні №1 Оксани Волкової, 7 січня 2025 року на стаціонарному лікуванні перебувають пацієнти із гострою вірусною інфекцією. Пацієнтів із ознаками метапневмовірусу немає.

“Гострі респіраторні захворювання люди, здебільшого, переносять, як кажуть у народі, на ногах. І лікуються підручними методами. Тільки коли є ускладнення, потрапляють до нас. Сьогодні є багато розмов із приводу захворювання на метапневмовірус. Хочу сказати відразу, що це не новий вірус. Щоб не було такого ажіотажу, який був декілька років тому із ковідом. Випадки захворювання на метапневмовірус фіксували на Житомирщині раніше. Станом на сьогодні на в області серед усіх зразків, які відібрали фахівці для дослідження, хворих пацієнтів на цю недугу немає”, — розповіла Оксана Волкова.

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Оксана Волкова, завідувачка інфекційним відділенням міської лікарні №1

Зі слів лікарки, симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або на легкі прояви грипу. Зокрема, це — нежить, кашель, температура.

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Інфекційне відділення міської лікарні №1

“У нас є реактиви для ПЛР-досліджень. На жаль, вони в обмеженій кількості, але вони є. І в пріоритеті на дослідження будуть пацієнти із важкими формами пневмонії. Цей вірус більш агресивний, але це не стосується всіх категорій населення. У групі ризику — діти до одного року та люди більш старшого віку, які мають важкі супутні захворювання” ,— розповіла завідувачка інфекційного відділення Оксана Волкова.

За інформацією заступниці медичного директора міської дитячої лікарні імені Башека Світлани Довгаль, серед пацієнтів-дітей, хворих на метапневмовірус, теж немає. На стаціонарному лікуванні у цій лікарні станом на 7 січня 2025 року перебуває 200 дітей, з них 65 — в інфекційному відділенні.

“У стаціонарних відділення лікарні лікуються пацієнти з ознаками вірусних інфекційних хвороб: нежить, кашель, температура та з їх ускладненнями: пневмонія, бронхіт. Більша частина пацієнтів — це підлітки з пневмоніями. Для підтвердження причини виникнення пневмонії проводяться специфічні дослідження: полімеразна ланцюгова реакція. Метапневмовірус у пацієнтів був у 2022, у 2023 і на початку 2024 років. Перебіг хвороби у цих пацієнтів був середньої важкості, але всі пацієнти одужали. У 2025 році дослідження проводяться методом полімеразної ланцюгової реакції. Метапневмовірус поки не виділяється”, — сказала Світлана Довгаль.

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Світлана Довгаль, заступниця медичного директора дитячої лікарні імені Башека

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Коридор одного з відділень дитячої лікарні імені Башека

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Медпрацівник в одному з відділень дитячої лікарні імені Башека

Виконувач обов’язків генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Іван Киричук розповів, що метапневмовірус — це не нова загроза для суспільства, це сезонне захворювання. У 2021 році в області зареєстрували 4 випадки захворювання, у 2022 році на метапневмовірус захворіли 35 людей, у 2023 році не було жодного випадку цієї недуги, у 2024 році — 4 випадки. Станом на початок 2025 року фахівці не виявили жодного випадку метапневмовірусу.

“Масове тестування ми не можемо робити. Але коли є хворий із важким перебігом недуги і коли не відома причина його захворювання, то для того, аби визначитися з підходом лікування, ми досліджуємо такі матеріали”, — сказав Іван Киричук.

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

Іван Киричук, в.о. генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб

За його словами, у порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус, зазвичай, протікає значно легше і нечасто призводить до ускладнень.

Інфікування на метапневмовірус — яка ситуація із захворюванням на Житомирщині

“Чи може бути пандемія серед населення? Ні. Однозначно ні. Діти першого року народження більш вразливі. Діти, як правило, до 5 річного віку і всі діти, які народилися — всі вже перехворіють на цю недугу. І матимуть більш-менш стійкий імунітет, який не дасть їм можливості поширюватися далі”, — розповів виконувач обов’язків генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Іван Киричук.

Лікар також розповів, що від збудника цього захворювання можна вберегтися простими правилами: не відвідувати скупчення людей, де може бути велика кількість інфікованих, дотримуватися особистої гігієни, насамперед, це — мити руки. Якщо виявили перші симптоми хвороби, — одягати захисні маски.

Залиште свій коментар
Читайте також