Реклама
Свіжі новини
ГоловнаСвітУ 95 років померла вдова Лоуренса Олів'є, британська акторка Джоан Плаурайт

У 95 років померла вдова Лоуренса Олів’є, британська акторка Джоан Плаурайт

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Знаменита британська акторка театру і кіно, володарка премії Тоні і Золотий глобус, номінантка на Оскар та Еммі, вдова британського актора і режисера Лоуренса Олів’є Джоан Плаурайт.

Реклама

Джоан Плаурайт — зірка британської театральної сцени та кіно померла у віці 95 роки у четвер 16 січня. Про її смерть повідомила її родина.

«З великим сумом сім’я Джоан Плаурайт, леді Олів’є, повідомляє вам, що вона мирно померла 16 січня 2025 року в оточенні близьких в Денвіл-Холлі у славетному віці 95 років. Її блискуча кар’єра запам’ятається багатьом, її чудова сутність завжди плекалася її дітьми Річардом, Темсін і Джулі-Кейт, їхніми родинами та численними друзями Джоан. Ми глибоко вдячні всім, хто допомагав піклуватися про неї в останні роки її життя», — йдеться в заяві родини.

З 1950-х до 1980-х років Плаурайт зіграв десятки театральних ролей зокрема за творами Вільяма Шекспіра, Ежена Йонеско, Джорджа Бернарда Шоу.

Реклама

У 1961 році вона стала володаркою премії Тоні за роль у бродвейському шоу Смак меду.

Паралельно з театральною розпочалася її кінокар’єра, але найбільшої слави як кінозірка вона здобула у 1980-х роках. Глядач добре знає її за ролями у таких фільмах як Сталін, Чаклунський квітень, Джейн Ейр, 101 далматинець, Чай з Муссоліні та інші.

За роль Ольгі Алілуєвої у стрічці Сталін і роль Міссіс Фішер у фільмі Чаклунський квітень вона отримала премію Золотий глобус, а за останню ще й номінацію на Оскар.

Реклама

У 1961 році Джона Плаурайт вийшла заміж за одного з найзатребуванших британських акторів та режисерів середини ХХ сторіччя Лоуренса Олів’є. Вони прожили у шлюбі 28 років до самої смерті Олів’є від раку в 1989 році.

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама