Доктор філологічних наук, професор із Житомира Петро Білоус презентував свою третю книгу з трилогії “Житомир” — роман під назвою “Житомирський апокриф”.

Автор пояснив значення терміну “апокриф”. Це твір, створений як містифікація, часто без визначеного походження та сумнівної історичної достовірності. Роман розкриває загадки Житомира, занурюючи читачів у світ таємниць і міфів про його виникнення.
В основі сюжету — пошуки архівістом Святославом таємничого апокрифа, рукопису, що містить інформацію про архаїчні початки міста. Святослав знаходить загадкові аркуші з загадками, пов’язаними з топонімікою та історією Житомира, і розкриває їхні таємниці, що ведуть до прихованого тексту.

Петро Білоус пропонує нові тлумачення назви міста та його історії, додаючи елементи фантазії і реконструюючи стародавні події. Книга поєднує сучасний Житомир із фрагментами міфічної історії, що може зацікавити як звичайних читачів, так і краєзнавців.

“Житомирський апокриф” ставить нові питання про історію міста та розвінчує деякі стереотипи у розумінні його минулого.