Медпрацівникам Олевської лікарні не виплатили майже 1,2 млн грн гарантованого державою мінімального рівня заробітної плати.
Про це 3 лютого повідомляє управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.
«У 2024 році до Держаудитслужби надійшло звернення, у якому йшлося про низький рівень оплати праці в КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради (далі – лікарня, підприємство), який, як вдалося з’ясувати пізніше, не відповідав гарантованому державою мінімальному рівню. Аудитори, здійснюючи державний аудит лікарні, дослідили обсяги надходжень фінансових ресурсів на рахунки підприємства й встановили, що за вересень – грудень 2023 року та лютий – квітень 2024 року лікарня не виплатила працівникам майже 1,2 млн грн належних коштів. Проте, що важливо, навіть з урахуванням зазначеної суми видатки на оплату заробітної плати не перевищували б 85 % отриманих доходів підприємства, що безпосередньо й зобов’язувало Лікарню забезпечувати медпрацівникам виплату мінімального рівня заробітної плати», – йдеться в повідомленні.
Крім того, під час державного фінансового аудиту лікарні зафіксовано й інші недоліки. Зокрема, понад 1,8 млн грн становила сума упущених вигод (неотриманих доходів) та понад 0,3 млн грн непродуктивних (зайвих) витрат.
За результатами заходу державного фінансового контролю Олевській міській раді як органу управління надіслано рекомендації для усунення виявлених недоліків.