До міського голови часто звертаються мешканці нашого міста з найрізноманітнішими проблемами. Деякі з історій вражають своєю заплутаністю, або ж, навпаки, – простотою рішень, які, здавалося б, знаходяться на поверхні.
Цієї середи, 5 лютого, міський голова Сергій Орлюк провів черговий прийом громадян. У черзі було усього 9 осіб, які прийшли до мера з різними проблемами.
Аварійна труба та бездіяльність ОСББ
Перше звернення, яке заслухав пан Орлюк, було від бердичів’янки, яка кілька місяців тому купила квартиру в одному з будинків на вулиці Старікова. Однак вона зіткнулася з проблемою: у квартирі постійно протікає вода через аварійну трубу, а голова ОСББ не реагує на проблему. Дівчина пояснила, що намагалися звертатися до голови правління, проте вона поводиться доволі грубо та некоректно щодо мешканців будинку. Ба навіть більше: голова ОСББ судиться з ними.
Громадянка місяцями відкладає задуманий ремонт у квартирі, бо питання аварійної труби так і не вирішується. Усі закуплені будматеріали просто стоять і чекають ліпшого часу. Ситуація не з простих, тому вона звернулася до міського голови, щоб принаймні отримати пораду щодо подальших дій.

Мер порадив написати заяву на правління ОСББ щодо проблеми. Ремонт труби варто включити у вартість квартплати, тому що вона є спільною з іншими сусідами. Боротися з бездіяльністю голови можна тільки методами письмових звернень до правління, оскільки місто не може втручатися у його роботу.
Проблеми ВПО у Бердичеві
Того ж дня до міського голови зверталися ще дві жінки, які є внутрішньо переміщеними особами. Вони обидві шукали житло та роботу з офіційним працевлаштуванням у Бердичеві.

Перша громадянка переїхала у Бердичів ще у 2014 році з Криму. Багато років вона неофіційно працювала на ринку, паралельно виховуючи двох дітей та орендуючи житло. Але внаслідок обставин вона залишилася безробітною та без нормальних умов проживання для її малолітньої дитини. Старший син наразі є військовослужбовцем.
Вислухавши її проблеми, міський голова намагався порадити роботу у місті з офіційним працевлаштуванням, де переселенцям не потрібно буде мати профільної освіти чи досвіду.
Щодо житла, то ситуація набагато складніша, адже у Бердичеві стоїть велика черга людей, які його потребують. Проте фахівці виконкому запропонували одну вільну кімнату у гуртожитку, яка може підійти на період, поки жінка не знайде кращого варіанту. Звісно, оренду сплачувати доведеться – близько 2 тисяч гривень на місяць (разом із комунальними). Також фахівці допоможуть жінці перевести дитину до іншої школи, якщо вона все ж вирішить переїхати.

Житлові питання з сусідом з росії
Вирішував Сергій Орлюк і питання приватного будинку, де сусідом бердичів’ян став мешканець росії. Знову у місті виникають суттєві проблеми через поділені між різними власниками приватні будинки.
У одному такому розділеному будинку померла власниця. Заповіла вона своє майно онуку, який живе у росії. Тож будинок частково пустує і ніким не доглядається. Сусіди тепер переживають, що через занепад однієї частини страждатиме і їхня. Вони зв’язувалися з теперішнім власником, щоб обговорити питання, проте він відповів, що їхати в Україну не збирається. Тим паче що його дорога сюди обійдеться приблизно у вартість його частини будинку.

Міський голова порадив бердичів’янам передусім звернутися до нотаріуса, щоб він з професійної точки зору знайшов найліпший вихід із ситуації. Тим паче що мати мешканця росії, як виявилося, досі проживає у Бердичеві. Можливо саме вона допоможе у викупі частини будинку або разом вони знайдуть інший варіант розв’язання проблеми.
Пільгові питання
На прийом також прийшов чоловік, який уже 19 років опікується сином, що прикутий до ліжка. Син має інвалідність по зору. Чоловік звернувся з питанням пільг для свого сина, зокрема для тарифів на комунальні послуги.

Міський голова пояснив чоловіку, що, на жаль, перелік пільг затверджується на державному, а не міському рівні. Проте фахівці відділу охорони здоров’я міської ради допоможуть бердичів’янину розібратися, чи застосовує його син увесь перелік пільг, які йому надаються за групою інвалідності. У розмові, зокрема, виявилося, що чоловік не використовував можливість отримати безплатні ліки для свого сина.