У селі Слобода-Селець Житомирського району на парканах з’явилися наліпки з QR-кодами, що ведуть на сайти з продажу наркотиків. Місцеві жителі зривають їх, а в сільраді розглядають встановлення камер відеоспостереження для протидії.
Про наліпки з QR-кодами, які розклеєні на парканах у селі Слобода-Селець і пов’язані з продажем наркотиків, кореспондентці Ілоні Касаткіній розповів місцевий житель.
За його словами, перейшовши за QR-кодом, можна придбати різні наркотичні засоби.
“Мій одногрупник показував схожий стікер і переходив за ним. Мені пояснили, що це таке: просто вводиш свої дані, переказуєш гроші, і товар тобі доставляють”, — сказав житель села Слободи-Селець.

Чоловік розповів, що вперше помітив наліпки 18 лютого 2025 року.
“Йшов з прогулянки додому й побачив їх на паркані подруги. Було приблизно 15 наклейок по всій вулиці. Друзі, які йшли на початку села, знайшли ще п’ять таких наліпок, також зірвали їх і викинули”, — розказав житель села Слободи-Селець.

Вулиця Молодіжна, село Слобода-Селець
Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук кореспондентам Суспільного підтвердив наявність таких випадків.
“На жаль, подібні випадки трапляються. Наклейки виявляли не лише в Слободі-Селець, а й у Станишівці, зокрема в прибережній зоні річки Тетерів, неподалік міста. Як будемо з цим боротися? У нас є підсобні працівники, але реагувати так оперативно, як у Житомирі, ми, на жаль, не можемо”, — зазначив Юрій Матвійчук.

Юрій Матвійчук
Зі слів Станишівського сільського голови, встановлення камер відеоспостереження допоможе протидіяти розповсюдженню наркотиків.
“Нещодавно у нас відбувся брифінг районного відділення поліції. Найоптимальніший варіант — встановлювати камери у таких місцях, зокрема біля містків і бажано на кожній вулиці, де фіксуються подібні випадки. Це дозволить відстежувати, хто розклеює ці наліпки, куди вони прямують або виїжджають”, — повідомив Юрій Матвійчук.
Речниця Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька розповіла, що у січні 2025 року в регіоні зареєстрували 118 випадків торгівлі наркотиками.
“У рамках 63 кримінальних проваджень оголошено підозри. Зокрема, за збут наркотичних засобів та психотропних речовин на Житомирщині відкрито 35 проваджень, з яких у 20-ти вже оголошено підозри”, — сказала Іванна Сілецька.

