Після довгих дебатів щодо порядку денного сьогоднішньої сесії міської ради та вислуховування звіту прокурорки, депутати перейшли до питання №5, яке в документах називалось коротко і просто: «Про Артема Азізова». В проекті рішення пропонувалось звільнити його з 5 березня 2025 року в зв’язку із скороченням його посади.
До трибуни запросили винуватця розгляду і 45 хвилин (фактично – цілий урок) звільнений-незвільнений перший заступник Бердичівського міського голови Артем Азізов проголошував на сесії промову на своє виправдання.
По-перше, він подякував міському голові, що розглядаючи питання про його звільнення вперше його запросили на засідання та надали слово. А потім почав детально розповідати про все, що стосується скорочення його посади, та про нескорочення інших тридцяти вакантних посад.
Детально зупинився колишній-неколишній посадовець на темі міжнародних відряджень працівників виконкому і навіть підрахував скільки вони коштували міському бюджету. Так, за його даними, лише 9 посадовців мали за останні роки міжнародні відрядження, а саме:
Міський голова – 12 разів разом 74 дні
Радник міського голови – 16 разів, 82 дні
Заступниця міського голови – 9 разів 44 дні
Керуюча справами – 7 разів 44 дні
Депутат Василь Толочко – 10 разів 56 днів
Секретар міськради – 3 разі 21 день
Заступник Руслан Квятківський – 1 раз 11 днів
Любов Орел – 1 раз 8 днів
Вікторія Осіпова – 1 раз 8 днів.
В цілому ці посадовці перебували за кордоном 348 днів, і коштувало міському бюджету це 585 тисяч гривень.
Азізов не став пояснювати, як він вирахував таку суму, але навряд чи сюди входили квитки чи витрати на проживання за кордоном. Скоріше за все це лише заробітна плата за дні відрядження.
Так само детально він «пройшовся» по преміям посадовцям міської ради, де йому припадало чомусь чи не найменше (міський голова з початком повномасштабного вторгнення відмовився від премій – ред.) та навів ще чимало прикладів неефективного використання коштів.
На запитання депутата Заремського, чи не змінилось його ставлення до роботи та до колег саме після відкриття кримінальної справи щодо дизельного палива, він відповів, що протестував проти неправильних рішень і раніше шляхом їх невізування, поданням відповідних доповідних записок, а потім і поданням заяв до поліції, на які чомусь не хотіли реагувати.
Були ще запитання і розлогі відповіді на них, але залишатись та побачити результати голосування він не став, покинувши залу. А депутати, трохи ще подискутувавши, спочатку поставили на голосування пропозицію змінити термін звільнення з березня на квітень. Та після того, як вона не набрала і половини голосів, стало зрозуміло, що звільнення Азізова знову не відбудеться.
При голосуванні за питання в цілому вже навіть і міський голова проголосував проти, побачивши, що питання знову перейшло із кадрового в політичне.
Це голосування відбулось вже після тринадцятої години, тому в роботі сесії було оголошено перерву до 14.00. Але ні в 14.00, ні в 14.30, депутатський кворум так і не зібрався. А оскільки ще на початку було вирішено цю сесію провести за два пленарних засідання, тому Сергій Орлюк оголосив, що наступне засідання, на якому будуть розглядати 85 питань, що залишились, відбудеться 6 березня.


Олександр Доманський, Ріо-Бердичів