Минулого тижня на засіданні сесії Бердичівської міської ради більшу частину часу присутні народні обранці та небайдужі громадяни вели дискусію про ціни на воду. Екоактивіст Олег Козловський хотів, щоб депутати переглянули діючі тарифи на послуги МКП «Бердичівводоканал» та ТОВ «КЕС», адже, на його думку, як і багатьох інших містян, їх ціна та якість не співставні. Він навіть запропонував присутнім розглянути питання щодо скасування рішення виконавчого комітету про тарифи. На сесії відповідний проєкт рішення включили до порядку денного та мали розглянути його останнім, тобто вже на другому пленарному засіданні, яке відбудеться 6 лютого. Але навіщо звернення пана Козловського винесли на розгляд ще й депутатської комісії з питань ЖКГ, яка відбулася у вівторок?
4 березня в актовій залі міської ради можна було побачити народних обранців зі складу комісії: Костянтина Казакова, Павла Середюка, Юлію Бабій та Максима Шафранського. Також були присутні кілька громадських активістів, зокрема й Олег Козловський та голова ГО «Допомога» Олександр Глухенький. У залі були присутні керівники комунальних і не тільки підприємств, інші депутати та посадовці, яким було цікаво спостерігати за розвитком подій. Численної громадськості, як на засіданні сесії, цього разу не було.


Рекомендації цієї комісії з питань ЖКГ фактично нічого не змінюють, позаяк проєкт рішення вже внесли до порядку денного сесії. І, відверто кажучи, обговорення саме тарифів на воду стало провальним. Адже до кінця ніхто з присутніх не розумів, чи вони дискутують про економічну складову тарифу, чи про екологічну ситуацію у місті, чи про те, що КЕС є досі приватним, а не комунальним, як то й повинно бути.
Під час засідання також встигли обговорити й згадати чи не всі кримінальні провадження, у яких фігурують колишні й чинні директори водоканалу, КЕСу чи комунсервісу. Зокрема й свіжу новину про підозру, яку отримали від СБУ п’ять учасників злочинної групи, що заробляли на імітації очищення стічних вод. У числі цієї групи й директор КЕСу, який також був присутній на засіданні; однак коментувати ситуацію на загал він не став. Тільки публічно визнав, що підприємство дійсно фізично не справляється з поставленими задачами очистки води.



Під кінець засідання, коли всі вже просто втомилися перекрикувати один одного, бо те, що відбувалося в актовій залі, демократичними перемовинами не назвеш, депутатська комісія все ж проголосувала за пропозицію розглянути проєкт рішення про скасування рішення виконавчого комітету щодо тарифів на послуги КЕС та водоканалу. Також депутати попрохали відповідні управління та відділи міської ради доопрацювати документ, щоб він був юридично правильним.
У підсумку, звернення пана Козловського так чи інакше було почуте ще на першому пленарному засіданні сесії. Питання про скасування рішення виконавчого комітету мають розглянути вже завтра. До речі, деякі депутати цілком підтримують пропозицію екоактивістів; вони також не згодні з тарифами на воду. Так само, як і деякі члени виконкому, які свого часу залишилися у меншості, проголосувавши проти нових тарифів. Ті ж самі члени виконкому неодноразово виступали проти запропонованого фінансового плану водоканалу на 2025 рік.
Ріо-Бердичів