Свіжі новини
ГоловнаПодіїЩо цікавого в деклараціях бердичівських депутатів та чиновників?

Що цікавого в деклараціях бердичівських депутатів та чиновників?

На минулому тижні активізувався процес подачі декларацій тими, кому це потрібно згідно із законодавством про боротьбу з корупцією. Це обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах.

Ми вже писали, що першим з депутатів міської ради свою декларацію подав Костянтин Казаков ще вранці 1 січня. Останній термін подачі декларацій – 31 березня, тож фактично залишився лише тиждень, щоб усім виконати норму закону.

Станом на сьогодні, 24 березня, державному реєстрі вже оприлюднили декларації багато депутатів Бердичівської міськради. Олександр Валеня, Юлія Бабій, Анна Левандовська, Денис Заремський, Наталія Рибак, Жірайр Сарксян, Юрій Ніколаєнко, Альона Сіталова, Валерій Шелепа, Віталій Петрівський, Павло Середюк.

Особливо цікавого в цих деклараціях не дуже й багато, офіційні доходи показують майже всі, а неофіційні на те й називаються такими, що про них часом «забувають».

Найбільше доходу за минулий рік отримав голова бюджетної комісії Юрій Ніколаєнко – 3,5 мільйони гривень. Але згідно з особливостями спрощеної системи для підприємців, зазвичай, в цю суму входять і витрати на здійснення підприємницької діяльності, тобто і затрати на утримання об’єктів, і зарплата з нарахуваннями усіх найманих працівників, тобто сказати, скільки заробив він особисто може не знати навіть сам підприємець.

Найменше доходів, 0 (нуль) гривень отримав інший «підприємець» – директор двох будівельних фірм Жірайр Сарксян. Можливо, його фірми не отримали в минулому році замовлень з міської ради, як це було в позаминулому, а можливо, він так і не навчився заповнювати декларацію.

Незвичним був також рядок у декларації Альони Сіталової «компенсація вартості продуктів харчування», але , як пояснила телефоном депутатка, це чи не остання з чорнобильських пільг – 200 гривень на місяць, сума яка не змінювалась роками їй, як переселенці з Народичів.

Так само незрозумілим є рядок у декларації депутатки обласної ради Людмили Кицак. Якщо раніше вона писала про те, що отримує заробітну плату, працюючи по сумісництву в партії «Слуга народу», то в декларації за 2024 рік вона вказала, що отримувала від партії «додаткове благо, кешбек, бонуси» на суму 34,5 тисячі гривень. Як і її брат, народний депутат Богдан Кицак, вона не дуже довіряє національній валюті, тому потроху докупляє долари для заощаджень.

Стосовно інших державних і комунальних чиновників, як і в минулі роки, лідирують за величиною доходу судді (трохи більше мільйону зарплати за рік), ледь-ледь від них відстають прокурори (800 – 900 тисяч за рік), але їх очільниця отримала в 2024 році дохід 1,4 мільйони гривень і поки що лідирує серед держслужбовців. Принаймні, поки не подав свою декларацію голова суду. До речі, майже повний тезка нашого голови суду (лише одна буква у їх прізвищах трохи відрізняється) працює в Конституційному суді України.

Серед інших чиновників увагу привернула декларації першого заступника голови районної адміністрації Сергія Бакуменка – 760 тисяч гривень за «роботу», яку майже не вдалось ніяк висвітлити в нашому виданні (хіба що покладання квітів до пам’ятників).

Так само цікавою виявилась декларація першого заступника міського голови Артема Азізова. З трибуни міськради він гнівно лінчував інших заступників, які отримують великі премії, а сам, місяцями не з’являючись на роботі, отримав в 2024 році 468 тисяч гривень.

Треба зауважити, що розмір зарплати чиновників вказано до їхнього оподаткування, тож реально «на руки» вони отримували приблизно на 20% менше.

Це добре знає, наприклад, бухгалтерка відділу освіти, яка поки що лідирує серед «неначальників» із зарплатою більше 600 тисяч гривень на рік.

Цікаво також, що багато директорів шкіл, начальників управлінь міськради та інших високопоставлених чиновників державних установ крім зарплати отримують ще й немалу пенсію. Напевно, просто немає спеціалістів в Бердичеві, які б допомогли цим поважним людям, нарешті, повністю насолодитись пенсійними принадами.

Поки що не оприлюднили свої декларації міський голова Сергій Орлюк (з початку війни він відмовився від усіх премій, тож в минулі роки отримував менше, ніж свої заступники), голова районної адміністрації Людмила Димидюк, і вже згадуваний вище голова суду Олександр Яковлєв (який чи не половину зарплати віддавав на ЗСУ).

Тож 1 квітня, список «лідерів» у нашому рейтингу може ще змінитись.

Олександр Доманський, Ріо-Бердичів

Читайте також