Час безжально йде вперед. Все у русі. Рельєф місцевості змінюється постійно. Десь колись було мілко і корови переходили в брід, сьогодні водосховище, де було водосховище чи млин, сьогодні ростуть дерева, пасуться кози. Через якийсь час все знову зміниться.
Річка Тетерів біля Житомира у своєму природному руслі не є повноводною річкою, хоча відіграє велику роль у житті Житомира.
До революції млин Житомирського купця першої гільдії, старообрядця Кіпріяна Авраамовича Ляшкова зіграв велику роль в розвитку м. Житомира, молов не тільки муку, але гребля штучно створила водосховище, яке підняло рівень води в річці тетерів до Лікарських дач, затопило численні камені. Стало можливим плавати човнам до самих Лікарських дач. На штучно створеному водосховищі житомиряни влаштували купальні та містки до них. Це було місце відпочинку. З’явився запас питної води. Але з часом водяні млини почали міняти на електричні і млин Ляшкова демонтували. Центр відпочинку перемістився на Корбутовку. Це місце дуже змінилось, з’явився міст. Якби не старі фото то дуже тяжко уявити, що тут було раніше.


Це місце у 1980г. Під час будівництва підвісного мосту (Зарічанського) було спущено воду у водосховищі біля електростанції і через річку Тетерів було споруджено тимчасову переправу. Через цю переправу перевозилися частини металоконструкцій мосту на інший берег річки Тетерів. Переправа була піщаним насипом, на якому були прокладені рейки. Вся річка Тетерів та річка Кам’янка вмістилися у трьох трубах. Верхня і нижня альтанки вже побудовані Фото Наголюка О.В. .

Це місце в 2023р. Вода спущена на греблі біля електростанції. Ріка Тетерів у своєму природному руслі. Фото Наголюка О.В.
Олександр Наголюк