У Житомирській багатопрофільній опорній лікарні, що належить Новогуйвинській селищній раді, тривають протести пацієнтів та медичного персоналу. Люди виступають проти реорганізації, яка передбачає об’єднання неврологічного відділення з терапевтичним.
Пацієнти не хочуть закриття
28 березня 2025 року до журналістів звернулася Анастасія Паленко, пацієнтка неврологічного відділення. За її словами, відділення працюватиме лише до 31 травня.
“Ми не хочемо цього допустити, бо лікарня потребує неврології. Тут лікується багато людей, і лікарі справді допомагають. Мене неодноразово ставили на ноги після серйозних проблем зі здоров’ям. Ми будемо відстоювати наше відділення”, – наголошує жінка.
Схожу думку висловлює й жителька селища Новогуйвинське Раїса Фурман, яка проходить лікування у неврології двічі на рік.
“У мене гіпертонія, проблеми із серцем і хребтом. Без цього відділення я просто не матиму змоги отримувати необхідну допомогу”, – зазначає вона.
Позиція медиків
Завідувачка неврологічного відділення Оксана Шкляєва пояснює, що тут лікують пацієнтів із різними неврологічними захворюваннями, у тому числі з невідкладними станами.
“Ми отримали наказ про реорганізацію, згідно з яким відділення буде закрите, а персонал – скорочений. Однак наша робота не є неефективною. Це можна підтвердити статистикою НСЗУ, яка показує, що відділення має високий рівень завантаженості”, – каже лікарка.
Медичний директор лікарні Володимир Ковальчук додає, що у відділенні наразі 38 пацієнтів при наявних 35 ліжках. Попит на послуги зріс, особливо після початку повномасштабної війни.
“Нам вручили повідомлення про звільнення всього персоналу – 16 співробітників. Адміністрація пояснює це тим, що відділення нібито не заробляє достатньо коштів. Але за минулий рік саме неврологія принесла найбільше доходу лікарні за контрактами з НСЗУ”, – заявляє Ковальчук.
Що каже адміністрація лікарні
Виконувач обов’язків генерального директора лікарні Сергій Демус пояснює, що рішення про реорганізацію пов’язане з необхідністю відкриття паліативного відділення. За його словами, об’єднання не вплине на якість послуг, а всім працівникам запропонують альтернативні вакансії.
“Ми запропонували всьому персоналу інші посади, зокрема в новому паліативному відділенні. Загальна кількість ліжок не зміниться, і пацієнти отримають необхідну допомогу”, – запевняє Демус.
Обговорення на рівні області
Директорка департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА Валентина Донець заявила, що готова до діалогу з усіма сторонами.
“Потрібно розібратися в ситуації. Раніше тут лікували пацієнтів з гострим інсультом, але з якихось причин лікарня не отримала відповідний пакет послуг від НСЗУ. Треба з’ясувати, чому так сталося”, – зазначила вона.
Пацієнти та медики звернулися до начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка з проханням втрутитися у ситуацію та допомогти зберегти неврологічне відділення.
За матеріалами suspilne.media