Пішла ціла епоха. У боях за Україну загинув Станіслав Гуменюк — справжній герой і символ нескореності з Чоповицької громади Житомирщини. Його ім’я добре знане серед активістів, добровольців і військових побратимів.
Станіслава знали задовго до війни — ще у мирний час він активно боровся проти розробки титанового родовища в Чоповичах, відстоюючи екологічну безпеку рідного краю. У 2013 році він проходив вишкіл Всеукраїнської організації УНА-УНСО — тієї самої, що гартувала майбутніх захисників ще до Революції Гідності.
З початком російської агресії у 2014 році Станіслав став волонтером, підтримував фронт, а згодом сам став до лав Збройних сил України. Після повномасштабного вторгнення 2022 року не залишився осторонь — приєднався до добровольчого батальйону «Реванш», створеного на основі руху «Традиція і Порядок».
На одному з архівних фото — Станіслав поруч із іншим загиблим героєм, Віктором Недашківським, під час патріотичного концерту в центрі міста. Обоє були не лише бійцями, а й яскравими особистостями, носіями духу справжньої української сили.

А поруч із ними — співачка Маргарита Ткаченко, яка підтримувала добровольчий рух піснею.

Станіслав Гуменюк загинув смертю героя. Тепер він — серед небесного війська. Пам’ять про нього житиме в серцях тих, хто знав, боровся й ділив з ним окопи, і тих, хто надихався його прикладом.
Вічна пам’ять. Царство Небесне.
Нам, живим, — боротися далі.