У Житомирі відбулася презентація нового роману Ірини Дашвар — «Харизмат». Це вже друга книга письменниці, створена після 24 лютого 2022 року.
Неочікуваний Дракула
Одним із персонажів роману став князь Дракула, але не той, що п’є кров і літає вночі. У Дашвар він — людина, уразлива і суперечлива. Дія відбувається в Карпатах, серед гір, легенд і міфів. Авторка ретельно вивчала місцеві традиції та створила власний світ із новими сенсами й характерами.
Народження ідеї
«Ця книга від початку була суцільним викликом. Ідея виникла у травні 2023 року: що, якщо поєднати Дракулу і сучасну Україну? Це була абсолютно дика думка, але вона мене зачепила», — розповідає Дашвар.
Вона створила п’ятнадцять варіантів сюжету, перш ніж знайшла правильний шлях. Натхненням стали слова Блаженнішого Любомира Гузара: «На землі нас багато, але дуже мало людей», а також фільм П’єра Паоло Пазоліні «Сало, або 120 днів Содому».
Головна ідея роману
«Кожен народжується людиною, але не всі нею залишаються. До людяності можна повернутися — доки б’ється серце», — пояснює авторка. Роман про характер, шлях та сучасну Україну, що живе і бореться під час війни.
Майбутнє історії
Перша частина історії логічно завершена, але Дашвар уже бачить фінал другої. Письменниця зізнається: «Коли почала зустрічі з читачами, мене запитують: а коли буде третя частина? І навіть четверта… Ця історія дивовижна, і писати її продовжую».
Після презентації авторка спілкувалася з читачами, залишала автографи та фотографувалася, даруючи тепло і натхнення всім присутнім.














