ТОВ «КЕС» розрахувало новий тариф на водовідведення у Бердичеві — 31,20 грн/м³. Дізнайтеся, як ріст цін на електрику та зміна прожиткового мінімуму вплинули на ціну.
Підприємство ТОВ «КЕС», що надає послуги з централізованого водовідведення (очистки стічних вод) у місті Бердичеві, оприлюднило розрахунки нових тарифів. Згідно з повідомленням, перегляд вартості є вимушеним кроком задля забезпечення стабільної роботи підприємства та покриття фактичної собівартості послуг.
Яким буде новий тариф?
Згідно з проведеними розрахунками, вартість послуги для споживачів становитиме:
- 31,20 грн за 1 м³ з ПДВ.
Для порівняння, діючий тариф, встановлений у лютому 2025 року, складає 24,30 грн за м³. Таким чином, розрахункове зростання становить майже 28%.
Головні причини підвищення
Фахівці підприємства виділяють два критичні фактори, які призвели до збільшення витрат у структурі тарифу:
- Стрімке подорожчання електроенергії: Вартість кіловата зросла до 1181,0 коп./кВт⋅год. Це на 62% більше, ніж було закладено у попередньому розрахунку (728 коп./кВт⋅год).
- Зростання фонду оплати праці: Прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився до 3328 грн (ріст на 9,9% відносно попередніх 3028 грн).
Адміністрація підприємства наголошує, що робота за старими тарифами призводить до збитковості, дефіциту обігових коштів та неможливості вчасно розраховуватися за енергоносії. Новий економічно обґрунтований рівень має стабілізувати фінансовий стан ТОВ «КЕС» та гарантувати якісну очистку стічних вод для громади міста.





