Реклама
Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяСправа на 800 тисяч: у Житомирі судитимуть директора держпідприємства за фіктивних працівників

Справа на 800 тисяч: у Житомирі судитимуть директора держпідприємства за фіктивних працівників

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури, 12 березня правоохоронці скерували до суду справу про масштабну схему розкрадання бюджету. На лаві підсудних опинилися директор місцевого державного підприємства та троє його спільників, які завдали державі збитків на понад 800 тисяч гривень.

Реклама

«Мертві душі» з реальними зарплатами

Схема запрацювала навесні 2023 року. Керівник підприємства уклав офіційні договори з трьома особами, розподіливши між ними відповідальні посади: провідного фахівця із публічних закупівель, юрисконсульта та фахівця з роботи із поклажодавцями. Проте, як з’ясували слідчі обласної поліції, ці записи існували виключно на папері.

Новоспечені працівники жодного разу не з’явилися на робочому місці та не виконували жодних посадових обов’язків. Їхня участь у житті підприємства обмежилася лише одним кроком — вони відкрили рахунки в банку. Туди регулярно надходила заробітна плата, яку компанія фіктивних фахівців безперешкодно витрачала на власні потреби.

Що загрожує директору та його спільникам

За час існування цієї схеми з рахунків підприємства безпідставно зникло понад 800 тисяч гривень. Тепер усім чотирьом учасникам доведеться відповідати за свої дії.

Правоохоронці кваліфікували інцидент за статтею про заволодіння бюджетними коштами (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу України). Санкція передбачає суворе покарання — від п’яти до восьми років позбавлення волі. Додатково суд може заборонити фігурантам обіймати певні посади ще на три роки. Звісно, до винесення остаточного вироку в Україні діє презумпція невинуватості, і крапку в цій історії поставить саме суд.

Реклама

🔔 Хочете знати, чим живе Житомир та що обговорює світ? Обирайте зручний формат: сповіщення у Telegram або стрічка Facebook.

Реклама
Читайте також
Реклама