Виконком Житомирської міської ради офіційно затвердив зміни до фінансового плану КП «Стоматологічна поліклініка № 1» на 2026 рік. Журналісти сайту Житомир-Онлайн проаналізували детальні кошториси закладу під керівництвом Сергія Чепюка та виявили унікальну для медичної сфери Житомира фінансову модель.
Поки більшість лікарень міста критично залежать від фінансування з державного бюджету через Національну службу здоров’я України (НСЗУ), перша стоматологічна поліклініка перетворилася на повністю автономний та самоокупний комерційний хаб, який заробляє мільйони на наданні профільних послуг житомирянам.
Мільйони на пломбах та нуль від держави: як формуються доходи
Згідно з офіційним фінансовим планом підприємства на 2026 рік, загальний чистий дохід від реалізації послуг запланований на рівні 46,9 мільйона гривень. При цьому у графі надходжень за договорами з НСЗУ стоїть абсолютний нуль. Весь цей солідний бюджет закладу на вулиці Святослава Ріхтера, 2 формується виключно за рахунок надання платних стоматологічних послуг населенню та навчання студентів.
З урахуванням інших операційних доходів та бюджетних програм, загальний дохід закладу має сягнути 50,9 мільйона гривень. Витратна частина практично збалансована і запланована на рівні 50,3 мільйона гривень, що дозволяє поліклініці працювати в невеликий, але стабільний “плюс”.
| Ключовий показник закладу (2026 рік) | Значення за фінпланом |
|---|---|
| Загальна площа приміщень (вул. Святослава Ріхтера, 2) | 2 109,2 кв.м |
| Середньооблікова чисельність колективу (штат) | 150 осіб |
| Очікуваний дохід від надання платних послуг | 46 928,0 тис. грн |
| Загальний обсяг капітальних інвестицій на рік | 2 300,0 тис. грн |
| Поточна кредиторська заборгованість підприємства | 2 070,0 тис. грн |
Велике оновлення: 1,5 мільйона на нові стоматологічні крісла
Завдяки фінансовій автономії та високим заробіткам, керівництво закладу за погодженням із профільною заступницею мера Марією Місюровою заклало в оновлений план солідні кошти на модернізацію лікувальних кабінетів. Загальний обсяг капітальних інвестицій на 2026 рік складе 2,3 мільйона гривень.
Левову частку цих інвестицій — рівно 1,5 мільйона гривень — буде спрямовано безпосередньо у другому кварталі на придбання нових сучасних стоматологічних установок. Ще 800 тисяч гривень витратять на закупівлю інших необоротних матеріальних активів, меблів та спеціалізованого медичного інвентарю.
Для пацієнтів це означає підвищення комфорту під час процедур, адже обладнання у комунальній сфері часто не оновлювалося роками. Водночас підприємству доведеться паралельно вирішувати питання з наявним фінансовим шлейфом: у документах зафіксовано кредиторську заборгованість закладу у розмірі 2,07 мільйона гривень, тоді як дебіторська (борги перед самою поліклінікою) становить лише 105 тисяч гривень. Контроль за балансом цих цифр та виконанням інвестиційних зобов’язань Сергія Чепюка залишається за міською радою.
📌 Читайте також: які ще глобальні зміни чекають на вулиці та інфраструктуру міста
Масштабна вирубка у Житомирі: де зріжуть понад 100 дерев через нові будівництва та ремонти доріг
🔔 Бажаєте знати більше про роботу комунальних установ та медицину у Житомирі? Обирайте зручний формат: сповіщення у Telegram або стрічка Facebook.





