Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко з 19 липня не буде отримувати середню заробітну плату під час проходження військової служби.
Відповідне розпорядження 19 липня підписав заступник голови облради Володимир Ширма.
«Внести зімни в п.1 розпорядження голови обласної ради від 27.04.2022 року №14 «Про увільнення від виконання посадових обов\’язків та покладення виконання обов\’язків» замінивши слова «зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку» словами «зі збереженням місця роботи та посади», – йдеться у документі.
Зазначимо, що 19 липня 2022 року набули чинності зміни до законодавства, де в ч. 3 ст. 119 КЗпП слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінено на слова «зберігаються місце роботи і посада». Оновлена ч. 3 ст. 119 КЗпП виглядає так:
«За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада («і середній заробіток» — вилучено з 19.07.2022 р.) на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову».




