Свіжі новини
ГоловнаПодіїАстрономи знайшли планету, яка нагадує гігантське дзеркало

Астрономи знайшли планету, яка нагадує гігантське дзеркало

Дослідники помітили надзвичайну планету за межами Сонячної системи. Вона обертається навколо сонцеподібної зірки кожні 19 годин та оповита хмарами з титану та силікатів, які відбивають світло.

Планета за розмірами трохи більша за Нептун, пише Reuters з посиланням на журнал Astronomy & Astrophysics.

“Це гігантське дзеркало в космосі”, – сказав астроном Джеймс Дженкінс з Університету Дієго Порталеса в Чилі.

Хмари навколо планети LTT9779b відбивають близько 80% вхідного світла. А це – найбільший показник у Всесвіті.

Астрономи знайшли планету, яка нагадує гігантське дзеркало

Для порівняння, у Сонячній системі Венера – найяскравіший об\’єкт. Вона відбиває близько 75% вхідного світла, а Земля – лише 30%.

Планета LTT9779b і її зірка розташовані в галактиці Чумацький Шлях приблизно за 264 світлові роки від Землі.

Науковці вивчали планету за допомогою орбітального телескопа CHEOPS Європейського космічного агентства.

Діаметр планети-дзеркала приблизно в 4,7 раза більший, ніж Землі. Вона обертається дуже близько до своєї зірки – навіть ближче, ніж Меркурій до Сонця.

Завдяки бурхливому сонячному випромінюванню температура поверхні становить близько 1800°C, тож вона гарячіша за розплавлену лаву.

Науковці наголошують, що з такими характеристиками та розташуванням дуже дивно, що у LTT9779b є атмосфера. Цікаво, що вона складається з тих елементів, з яких складається більшість гірських порід у земній корі.

“Ми навіть думаємо, що хмари можуть конденсуватися в краплі, і в деяких частинах атмосфери може випадати титановий дощ”, – припускає дослідник Дженкінс.

Співавтор дослідження Вів’єн Парментьє з Франції додає, що наявність атмосфери у LTT9779b робить її “планетою, яка не повинна існувати”.

“Супервідбиваючий хмарний покрив, ймовірно, допоміг зупинити планету від занадто сильного нагрівання та позбавлення її атмосфери. Це досить унікально, оскільки всі інші планети з такою температурою, які є достатньо великими, щоб зберегти свою атмосферу, занадто гарячі, щоб утворювати хмари, і тому темні, як вугілля”, – сказав Парментьє.

Ваша стаття
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img