Свіжі новини

ГоловнаУкраїнаНа Житомирщині зацвів верес. ФОТО

На Житомирщині зацвів верес. ФОТО

Фахівці еколого-освітнього сектору Поліського природного заповідника виявили явище цвітіння вересу звичайного в охоронній зоні на межі кварталу 40 Селезівського природоохоронного науково-дослідного відділення.

Про це розповіла завідувачка сектору еколого-освітньої роботи заповідника Наталія Андросович.

За її словами, завдяки чарівному цвітінню, сильному запаху і цілющим властивостям верес часто називають “подарунком богів”.

“Дрібненькі квіти вересу об\’єднуються у гроноподібні суцвіття і виглядають дуже гарно. Відтінки вересових квітів варіюються від ніжно-білого до пурпурово-фіолетового. Зацвітає верес у серпні, рясно квітне у вересні і продовжує цвісти аж до жовтня. Саме тому, що рослина буйно цвіте на початку осені, один із місяців в українській мові і назвали на честь вересу — вересень”, — розповіла Наталія Андросович.

Фахівчиня каже, що верес — добрий осінній медодай. У фазі цвітіння він найбільш поживний.

“Бджоли відвідують верес охоче і беруть багато нектару саме в той період, коли інші високопродуктивні медодаї відцвітають або вже відцвіли“, — каже Наталія Андросович.

У коментарі кандидат біологічних наук Іван Хом\’як пояснив, що у зв\’язку з тим, що верес є пізнім джерелом нектару для бджіл, то його охороняють.

“Верес перебуває під охороною додатку IV до Бернської конвенції, — розповідає Іван Хом\’як. — Проте ця конвенція — це не сувора заборона на видобуток вересу. У нас законодавством взагалі заборонено збирати будь-що у лісі, зокрема, лікарські рослини, просто цього не дотримуються. Проблема родини вересових в іншому. Ця рослина має дуже багато біологічно активних речовин, тому у деяких людей спричиняє алергічні реакції. Тож не всім можна їсти одразу багато вересового меду. І це не традиційний мед, а радше вересовий напій. Тому краще віддавати перевагу доказовій медицині і не захоплюватися вживанням вересового меду, який до того ж має гіркуватий смак”.

Іван Хом\’як каже, що верес — це не лише медодайна, а й декоративна рослина.

“Цей вічнозелений чагарник поширений на Поліссі. Росте не тільки у заповіднику, а й у хвойних і мішаних лісах на порубах, лісосіках, рідколіссі, вздовж боліт. Також цю рослину можна зустріти на околицях Житомира. В області ростуть справжні вересові плантації — вересовища, які потребують охорони як осередки особливого біорізноманіття”,
— зауважив Іван Хом\’як.

На Житомирщині зацвів верес. ФОТО
На Житомирщині зацвів верес. ФОТО
На Житомирщині зацвів верес. ФОТО
На Житомирщині зацвів верес. ФОТО
Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img