Вогняна стихія, яка майже два тижні шматувала унікальну природу півночі нашої області, нарешті переможена. Рятувальники офіційно повідомили про повну ліквідацію масштабної пожежі на території Поліського природного заповідника. Загальна площа, яку пройшов вогонь, орієнтовно склала 500 гектарів.
Міни під ногами: екстремальні умови гасіння
Боротьба з вогнем тривала виснажливих 12 діб. До операції долучилися не лише місцеві підрозділи ДСНС та працівники лісового господарства Житомирщини, а й колеги-вогнеборці з сусідньої Рівненської області. Робота ускладнювалася не лише масштабами загоряння та сухою погодою, а й реальною смертельною загрозою.
«Деякі ділянки лісових кварталів були заміновані, що критично обмежувало маневреність техніки та не давало змоги повноцінно виконувати роботи з гасіння. Для безпечного просування вогнеборців доводилося залучати піротехнічні розрахунки ДСНС Житомирщини, які проводили розмінування територій», — зазначають у пресслужбі відомства.

📌 Читайте також: як розвивалася ситуація
У Поліському заповіднику на Житомирщині локалізували пожежу на площі 500 га
Моніторинг з неба та фінал операції
Щоб контролювати розповсюдження полум’я у важкодоступних поліських хащах, фахівці здійснювали безперервний повітряний моніторинг території за допомогою безпілотників (БпЛА). Останні дні рятувальники займалися кропіткою роботою: патрулювали випалені лісові квартали та точково ліквідовували приховані осередки тління, щоб не допустити повторного займання.
Станом на 18 травня сили та засоби, які були кинуті на порятунок Поліського заповідника, нарешті повертаються до пунктів своєї постійної дислокації. Ліс отримав шанс на відновлення, а вогнеборці — на заслужений перепочинок.






