Реклама
Свіжі новини
ГоловнаПодіїПісля двох поранень та важкої недуги помер захисник із Любарщини Іван Тарасов:...

Після двох поранень та важкої недуги помер захисник із Любарщини Іван Тарасов: громаду просять створити живий коридор

Любарська громада та вся Житомирська область знову занурилися у глибоку скорботу. Війна підриває здоров’я наших захисників не лише на лінії безпосереднього зіткнення, а й залишає невиліковні рани, які підкошують сили навіть найстійкіших воїнів.

Реклама

З глибоким сумом та невимовним болем повідомляємо, що після важкої, виснажливої хвороби перестало битися серце нашого шанованого земляка, відважного захисника України — Тарасова Івана Петровича.

Іван Петрович народився 29 березня 1972 року. Його життя було тісно пов’язане з рідним краєм, він тривалий час проживав у селі Стара Чортория, звідки й пішов захищати Батьківщину.

⚔️ Бойовий шлях, поранення та незламність волі

З перших тижнів повномасштабного вторгнення окупаційних військ Іван Тарасов без вагань став на бік світла. 3 березня 2022 року він був призваний до лав Збройних сил України. Перші місяці служби проходив у військовій частині А3220.

Реклама

Під час запеклих бойових дій військовослужбовець отримав перше поранення в руку. Проте після успішного проходження курсу лікування та реабілітації він відразу повернувся до строю, аби продовжити боротьбу.

1 серпня 2022 року оборонця перевели до військової частини А0693. Іван Петрович брав безпосередню участь у захисті критично важливих ділянок фронту:

  • Населений пункт Білогорівка Луганської області;
  • Місто-фортеця Бахмут, Сіверськ, Веселе та Серебрянка Донецької області;
  • Куп’янський напрямок Харківської області.

Саме на Харківщині, 30 жовтня 2023 року поблизу населеного пункту Орлянське, воїн отримав важке поранення. Після тривалого перебування у шпиталях та чергової реабілітації він знову знайшов сили повернутися до своєї військової частини. Однак під час подальшого несення служби лікарі виявили у нього важку підступну хворобу. До останнього подиху Іван Петрович мужньо, з притаманним йому козацьким гартом боровся із недугою, але, на жаль, його життя обірвалося.

Реклама

У великій скорботі за померлим залишилися найрідніші: дружина, діти, двоє онуків, сестри, брат, велика родина, близькі друзі та вірні бойові побратими.

«Світла пам’ять про Івана Петровича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав, любив і поважав. Схиляємо голови у глибокій скорботі разом із родиною покійного та висловлюємо щирі співчуття усім, кого торкнулася ця важка втрата», — йдеться у зверненні земляків.

🕒 Зустріч Героя «на щиті» та чин поховання

Громаду закликають масово вийти та гідно, з державними прапорами і квітами, зустріти траурний кортеж із тілом померлого військового.

Сьогодні, 25 травня 2026 року, нашого Героя провожатимуть від КНП «Любарська лікарня» до рідного дому в селі Стара Чортория живим коридором Пошани. Орієнтовний час відправлення траурного автомобіля від лікарні: 15:30–16:00 год.

Маршрут руху ескорту через населені пункти:

  1. Глезне
  2. Коростки
  3. Мала Деревичка
  4. Стара Чортория

Офіційний чин поховання та віддання військових почестей відбудеться завтра, 26 травня 2026 року, у селі Стара Чортория.

Читайте також: Масштабне оновлення автопарку: лісівники Житомирщини та Київщини отримають 43 нові патрульні автомобілі

Редакція нашого видання висловлює щирі співчуття родині Тарасових. Подвиг воїна, який віддав здоров’я і сили на захист українських міст, ніколи не буде забутий.

Вічна шана та вдячність Захиснику України! Світла пам’ять!

Реклама
Читайте також
Передплата тижневика Субота
Реклама