Збірна України виграла І етап 3-й чемпіонат світу з волейболу серед глухих спортсменів, який нещодавно відбувся у м. Вашингтон (США).
Наша команда провела всі ігри рівно та обіграла всіх суперників з однаковим рахунком 3:0. Решта команд розмістилися в наступному порядку:
2. Росія
3. Турція
4. Бразілія
5. Японія
6. США
7.Індія
8. Канада.
На наступному етапі чемпіонату, у чвертьфіналі, команда України перемогла Канаду а у півфіналу – Бразилії з однаковим рахунком 3:0.
У фіналі чемпіонату світу зустрілися команди України і Туреччини. Матч виявився цікавим і драматичним. Українські волейболісти виграли 1 партію, гравці Туреччини – другу, Україна – 3-ю партію, Туреччини 4 партію. Ввсе вирішилося в п\’ятій партії, у якій виграла Туреччина з рахунком 15:11. У підсумку команда Туреччини посіла перше місце, Україна зайняла ІІ місце.
Хотілося б повідомити про те, що в команді Туреччини були задіяні чотири чуючі гравці, які роблять погоду в команді, а безпосередньо зв\’язуючий, теж чуючий гравець – капітан команди Халбанк, який брав участь в Єврокубку серед чуючих спортсменів, а також вигравав кубок Туреччини серед чуючих спортсменів.
Міжнародний спортивний комітет глухих, прийнявши до уваги скарги від багатьох команд, вирішив згодом окремо перевірити всіх спортсменів-учасників
Житомирщину у складі чоловічої збірної представляли шестеро спортсменів – Завірюха Ігор(ЗМСУ), Антонюк Олег (ЗМСУ), Цимовський Єгор(ЗМСУ), Ренькас Дмитро(МСУ), Бачурін Сергій(МСУ), Нікіфоров Ілля(МСУМК).
Під час закриття чемпіонату світу делегації України і Росії подали протест на чоловічу команду Туреччини за наявність у її складі чотирьох чуючих волейболістів, за цієї причини спортсмени відмовилися від участі у церемонії нагородження.
Волейбольна жіноча збірна команда України теж стала срібним призером чемпіонату світу.
У груповому турнірі наші дівчата програли лише американкам 0:3, ігри з командами Росії та Бразилії закінчилися з рахунком 3:1 на нашу користь, у інших матчах з командами Туреччини, Канади, Польщі, Японії рахунок був переможний – 3:0. Наступним суперником нашої команди в ¼ фіналу була команда Канади, гра закінчилась перемогою – 3:0, у півфіналі з росіянками перемога з рахунком 3:0.
Фінальна гра закінчилась з рахунком 3:0 на користь американок, які вперше завоювали звання чемпіонів світу. Житомирянка Ірина Ковальчук (ЗМСУ) стала срібною призеркою у складі жіночої збірної команди України.
Житомирський регіональний центр «Інваспорт» вітає срібних призерів чемпіонату світу з волейболу та їх тренерів Олександра Краснощокова та Василя Глабчука.




