У Запорізькій області перестало існувати ще одне українське село – помер останній житель села Тернове Антон Кузьмич Кобух. Йому було 92 роки, він називав себе “мером” і був єдиним жителем Тернового багато років. Але хоча мріяв померти на рідній землі, помер у дітей, в Запоріжжі.
Тернове – одне з сіл України, які втрачені назавжди. Вони згасли, непотрібні державі, не отримавши належної підтримки як “неперспективні”. І чомусь незрозуміло, як сталося, що десятиріччами, а то й століттями ці села були перспективними, а потім раптово стали нікому не потрібними. Загиблі і зниклі з лиця землі українські села – показник того, як зникає селянство. Молоді люди, яким подобається працювати на землі, не мають такої можливості – роботи в таких селах немає, ось і їдуть. А старі просто тихо йдуть.
Незрячого, але колись завзятого “мера села” пом\’янули і згадали вихідці з Тернового, що живуть в довколишніх селах Федорівка і Хліборобному – з відходом останнього жителя, здається їм, пішла і величезна частина їх життя.
В Україні за останні три десятиліття зникли з лиця землі офіційно понад 500 сіл. Скільки насправді – не говорить ніяка статистика.




