Чиновники Бердичівського інтернату не хочуть відпускати дітей у прийомні родини, щоб самим не залишитися без роботи. Вони навмисно зволікають із дозволами та документами, а в повнолітньої дівчинки навіть відібрали паспорт.
Так вважають батьки, які хочуть узяти дитину на виховання.
Рідні сестри Інна і Зіна не бачилися місяць. Все життя вони прожили в інтернатах. У травні Зіну з молодшим братом Вітею взяла до себе названа родина. Інна залишилась у виховному закладі. Їй 18 років, тож, опіку над нею оформити вже не можна.
“Я дуже сумувала за ними , бо постійно знаходились з ними в інтернаті і бачилися, а так без них було дуже сумно”, – говорить Інна Спіцина.
Названі батьки її молодших брата й сестри пообіцяли забрати Інну до себе на літо. Однак, в інтернаті їм відмовили.
“У нас не взяли ні акт, ні довідки і сказали, що Інну нам ніхто не віддасть, тому що вона має їхати в табір”, – повідомила мати-вихователь Наталія Паламарчук. Ні благання, щоб сестри і брат були разом, ані докази, що Інна повнолітня і має право сама вирішувати де і з ким їй бути, керівництво інтернату не переконали. Дівчинку з інтернату не випустили, а щоб сама не пішла, відібрали паспорт.
“Тому що я на неї не маю ніяких прав. До першого вересня вона є власністю інтернату, такі слова були не раз. Її документи, паспорт внутрішній теж є власністю інтернату , її закордонний паспорт теж є власністю інтернату – це казали і дитині і мені повідомляли”, – додала Наталія Паламарчук.
“Так і є, що я без документів, без паспорта, не дали нічого. Ми просили, ходили, але нам відмовляли”, – говорить Інна.
Керівництво інтернату “не на камеру” заявило ТСН, що дівчину прийомній родині не віддадуть: “Яке вони мають право, вони сторонні люди для цієї дитини”.
Щоправда, в офіційному коментарі виправились: “Інну в закладі ніхто не тримав”. “Ніяких супротивів не чинилося. Не було, це не правда. Взагалі не було аж ніяких проблем, абсолютно”, – зазначає директор Бердичівської загальноосвітньої школи- інтернату Людмила Тарнопольська.
Батьки-вихователі, захищаючи права Інни, звернулися до прокуратури.
“Вказана сім\’я, для неї вона не є офіційною і опікуном вже не може бути, оскільки їй виповнилось 18 років. За власним бажанням вона має знаходитись будь де”, – пояснила керівник відділу захисту прав і свобод дітей Житомирської обласної прокуратури Діана Алхімова.
У прокуратурі впевнені в одному – паспорт у дівчинки керівництво інтернату забирати не мало права. За це винним можуть оголосити догану.
А от бажання Інни все ж здійсниться. Усе літо дівчинка проведе разом із сестрою та братом.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Кіровоградщині учні школи-інтернату звинувачують педагогів у тортурах, а вчителі просять захисту.