Діти, народжені за допомогою кесаревого розтину, піддаються більшому ризику розвитку алергії, — йдеться в новому дослідженні вчених.
Фахівці зі Швеції і Шотландії протягом деякого часу стежили за тим, як розвивається мікрофлора кишечника у 24 малюків віком до двох років. Дев\’ять з них з\’явилися на світ за допомогою кесаревого розтину, решта — природним шляхом.
У ході дослідження був використаний молекулярний аналіз, який допоміг вченим побачити весь спектр різновидів бактеріального середовища кишечника.
З\’ясувалося, що у дітей, народжених природним шляхом, різноманітність мікрофлори була значно вищою. Що ж стосується немовлят, які з\’явилися на світ за допомогою кесаревого розтину, то в їх кишечнику була відсутня одна з основних груп кишкових бактерій під назвою Bacteroidetes. Ця група бактерій не заселяла кишечник «кесарят» аж до настання 12-місячного віку.
Таким чином, у цих дітей ризик розвитку алергічних реакцій є вищим. Крім того, виявилося, що таким малюкам може загрожувати не тільки алергія, але ще й цукровий діабет, а також синдром роздратованого кишечника.
«Іноді кесарів розтин — необхідний захід, який робиться лікарями, коли пологи через природні родові шляхи неможливі, або ж у разі виникнення небезпеки для матері або дитини. Однак потрібно враховувати й те, що це хірургічне втручання може негативно відбитися на здоров\’ї малюка», — говорять автори роботи.
При природному народженні бактеріальний склад кишечника немовляти подібний до материнського. Натомість у тих, хто з\’явився на світ допоміжним шляхом, він помітно бідніший.
«Природний шлях появи дитини на світ забезпечує його бактеріями мікрофлори від кишечника матері. Коли ж у хід йдуть допоміжні методи, такі як кесарів розтин, то принцип заселення відділів кишечника дитини мікроорганізмами змінюється», — цитує Здоров\’я України дослідників.