Станом на 1 червня 2014 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області склала 9,9 млн грн. У порівнянні з початком року сума боргу зросла на 2,1 млн грн. або на 26,5%.
Ситуація невтішна, особливо враховуючи той факт, що, підписавши Угоди про асоціацію з ЄС (економічну частину), українська влада, на жаль, до цього часу так і не дала жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. В той же час, за даними кадрового порталу hh.ua, конкуренція на ринку праці України в червні зросла майже в півтора рази. Якщо в травні вона була на рівні 4-х чоловік на робоче місце, то в червні показник збільшився до 6-ти. Найбільше падіння спостерігалося у сфері транспорту і логістики (36%), бухгалтерії та фінансів підприємства (34%), продажів (30%) і закупівель (31%). Значно зменшилася кількість пропозицій для топ-менеджерів (37%) і молодих фахівців (34%). Як вважають аналітики, дана тенденція буде тільки зростати. В першу чергу, це стосується східних областей, котрі так і не отримали ані гарантій, ані інвестицій. Варто зазначити, що обвал ринку праці в Луганській і Донецькій області випереджає усі інші регіони України. У травні та червні, кількість вакансій тут скоротилося майже вдвічі.
Отож, тим, хто працює, не платять, нових робочих місць не створюють, старі не зберігають.
Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій виплати заробітної плати тим, хто працює,збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. Насамперед, мова йде про ті регіони України, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Підписавши економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС, Україна так і не отримала відповідей, що буде з її підприємствами ВПК, металургічними заводами, підприємствами важкої промисловості. Багато питань залишається щодо подальшої долі українського автопрому. Вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше.
За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існує ризики зупинки ЗАЗу. Про складне становище Часовоярського автозаводу (випускає автобуси «Рута») повідомили співробітники підприємства. Фактично завод знаходиться в зоні АТО і про колишній режим роботи вже не доводиться говорити.