Свіжі новини
ГоловнаАфішаВласниками малих ГЕС на Житомирщині є чиновники та родичі депутатів

Власниками малих ГЕС на Житомирщині є чиновники та родичі депутатів

Мала гідроенергетика – один із найперспективніших видів генерації електроенергії для України. Малі гідроелектростанції (МГЕС) почали будувати в Україні на початку ХХ століття. У середині століття їх було збудовано вже близько 1,5 тисячі. Але з уведенням у дію потужних ТЕС та АЕС у середині 1960-х років будівництво МГЕС зупинилося. З часом майже всі вони занепали і були виведені з експлуатації.
Журналісти видання Insider дослідили, хто є власниками малих гідроелектростанцій в Україні. У тому числі – на Житомирщині.
За підрахунками державної компанії “Укргідроенерго”, яка керує великими ГЕС, потенціал малих станцій в Україні становить близько 2 ГВт. Для порівняння: з нового року Україна імпортує з Росії близько 1,5 ГВт електроенергії.
З 2008 року, коли в Україні було встановлено “зелений” тариф, МГЕС почали відновлюватися. У них вкладають інвестиції задля того, щоб заробити. Найчастіше інвестори відновлюють старі МГЕС, які були побудовані в першій половині ХХ століття. Окупність інвестицій при такому тарифі становить 5-7 років – доволі малий строк для європейських країн.
Свого часу колишній голова ОДА Сергій Рижук заявляв, що прийнята програма відновлення та побудови МГЕС на 2011-2015 роки дасть можливість запустити більше 30 таких станцій.
Журналісти видання дослідили, хто є власниками МГЕС на Житомирщині.
Компанії “Райенерго” Степана Невмержицького та “Агропроменерго” Василя Кафтанюка керують МГЕС у Житомирській області. Їхнього зв\’язку з виконавчою владою знайти не вдалося.
Проте половина компанії “Український енергетичний розвиток” у тій же області належить Наталії Дехтяренко – дружині депутата Житомирської міськради Василя Дехтяренко.
Інша половина належить Лесі Гірук – дружині депутата Житомирської міськради Володимира Гірука. Раніше він керував фракцією Партії регіонів у міськраді. Крім того, Леся Гірук є донькою Юрія Андрійчука, який 2006 року був губернатором Житомирської області.
До того Андрійчук керував “Житомиробленерго”, працював у Міенерговугілля, держкомпанії “Газ України” та в НКРЕ.
Компанія Гірук-Дехтяренко керує трьома станціями.
Двома станціями в Житомирській області керує компанія “Енерголісбуд-2008”. Її власники – Ярослав Лазарчук, Володимир і Василь Губареці. Василь – депутат Лугинської райради від Партії регіонів, а Володимир керує Олевськими районними електромережами (РЕМ) компанії “Житомиробленерго”.
Бардівську МГЕС у Житомирській області збудувала київська компанія “Аква Вітта”. Її заснували Федір Вітт і його син Олексій. У часи, коли мером столиці був Леонід Черновецький, Федір Вітт був головою компанії “Київспецтранс”, що належить КМДА. А потім керував управлінням комунального господарства КМДА.
Ще одна місцева компанія з “зеленим” тарифом для МГЕС – “Житомиркомунсервіс”. Її власниця – Юлія Любарська, донька депутата Житомирської облради Анатолія Мелашенка. Він очолює дочірнє підприємство “Нафтогазмережі” НАК “Нафтогаз України”.

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img