Свіжі новини
ГоловнаБез категоріїПосадовці знайшли дієві способи залишатися нелюстрованими

Посадовці знайшли дієві способи залишатися нелюстрованими

В Україні розцвів цілий бізнес, який дозволяє посадовцям оминути люстрацію.

Журналістам вдалося викрити три найпопулярніші схеми чиновників, як не позбутися теплого місця і навіть піти на підвищення.

Схема перша – судова

Мін\’юст і громадські активісти постійно оскаржують рішення судів, що поновлюють людей Януковича на посадах. Наприклад, виконувач обов\’язків прокурора Києва Олег Валендюк оскаржив своє звільнення в суді ще до того, як перевірка дісталася його улюбленого кабінету. За часів Януковича він працював заступником керівника управління ГПУ.

За три дні суд порушив справу і ухвалив рішення заборонити ГПУ звільняти Валендюка, бо його посада не підпадає під дію закону, хоча у самому законі ця посада зазначена. На думку директора департаменту з питань люстрації Мін\’юсту Тетяни Козаченко, це саботаж.

Зазначимо, практично у всіх справах про відновлення на посадах високопосадовців бере участь суддя Віктор Данилишин. Завдяки його ж рішенню також намагається втриматися на місці екс-начальниця ДФС Києва Людмила Демченко. За часів Януковича вона керувала відділенням Міндоходів і зборів у Печерському районі столиці, жити звикла дорого і красиво, тож просто так іти не збирається.

Схема друга – відрядження в АТО

Таким способом втриматися на посаді послуговуються мало не сотні чиновників, від дрібних начальників сільрад до заступників міністрів. Держслужбовці одразу після прийняття закону раптом масово познаходили собі справи у зоні АТО.

“Робили семінари і автобусом вивозили деяких співробітників МВС, можливо, або прокуратури, але це вже не рамки люстраційного законодавства, це рамки кримінального провадження”, – наголосила Козаченко.

Наприклад, на посаді заступника міністра регіонального будівництва і ЖКГ Дмитро Ісаєнко отримав статус учасника навіть не АТО – бойових дій. Під тиском обурених нардепів він навіть написав заяву про те, що відмовляється від незаслуженого статусу, та як потім стало відомо – нікуди її не віддав, і на момент звільнення все ще був учасником бойових дій.

Аби лишитися при посаді, навіть очільник українського Інтерполу Василь Неволя та двоє його заступників Іван Ожелівський та Михайло Бахмутченко організували собі виїзд у зону АТО, ще навесні статус УБС отримали 23 прокурори Донецької області, хоча насправді в районі бойових дій перебували лише четверо з них.

Схема третя – затягування часу

Департамент з питань люстрації не може звільнити ту чи іншу людину, адже його співробітники лише складають списки та слідкують, щоб перевірка нікого не оминула. Звільнити ж люстрованого може лише його начальство. Тому цілі відомства умисно відтягують перевірки, користуючись тим, що у люстраторів немає повноважень призначити її самим і зараз.

“От, наприклад, Апеляційний суд Києва, щойно набрав чинності закон, вони зробили наказ на проведення перевірки, тільки перевірка ще не почалася – вони одразу зробили відтермінування – перенесли перевірку ще на півроку”, – обурена головний люстратор країни.

За перший рік люстровано трохи більше 800 осіб по всій Україні, тобто з кожної тисячі посадовців на місцях лишилося 999. А за законом усі державні установи мають пройти повну перевірку до кінця 2016-го року. Усі, хто цей процес досі умисно відтягує, – теж скоро мають відповісти перед законом про очищення влади.

Залиште свій коментар
Читайте також